Česka diakritika v templates

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Filord
Člen | 4
+
0
-

Ahoj,

Když do šablony napišu cokoliv v češtině s diakritikou – hačky čarky nad pismeny, hlasi mi to chybu do složky log\error.log:
Nette\InvalidArgumentException: Template is not valid UTF-8 stream. in Z:\home\anonym.cz\libs\Nette\Latte\Parser.php:89

Jak to napravit?

Nette 2.0.6 PHP 5.4

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Jak to napravit?

Používat UTF-8.

Filord
Člen | 4
+
0
-

mě to taky napadlo. Ovšem kde to mam v Nette dat vědět? ve kterem souboru?

frosty22
Člen | 373
+
0
-

No v té šabloně ve které ti toto háže je špatné kódování, což asi používáš PsPad (= můj odhad), takže v tom editoru, který používáš je potřeba nastavit uložení souboru jako kódování UTF-8. Pokud bys používal nějaké IDE tak tam je to většinou ošéfované, například NetBeans.

A pokud bys nevěděl jaké jsou soubory jsou špatně uložil, tak někde v Nette/Tools je PhpChecker, kterej ti pak napíše jaké soubory jsou chybné a kontroluje to právě i kódování.

Filord
Člen | 4
+
0
-

divny…editor phpDesigner by mi to měl ukladat v kodovani UTF-8. PhpChecker jsem žadny nenašel. Je to určitě on?

frosty22
Člen | 373
+
0
-

Jsem to napsal asi špatně – nemyslel jsem namespace Nette/Tools, ale když stáhneš celý archiv Nette, tak tam je složka „tools“ a v ní je CodeChecker a code-checker.php, to pak spustíš – je tam proces „UTF-8 checker“, který zkontroluje kódování ve všech souborech, ale musíš asi upravit cesty jak potřebuješ.

Jinak v phpDesigner → http://i1-win.softpedia-static.com/…rtable_2.png?…

saimons
Člen | 293
+
0
-

Ja jsem obcas tyhle problemy take mel (pouzivam NetBeans). Nejcasteji se me to stavalo kdyz jsem soubor otevrel na iOS a pak neco zmenil ve Win 7. Tak potom se me uplne rozhodilo kodovani. Doted jsem neprisel cim se to stane, protoze NetBeans by meli zaprve detekovat kodovani a za druhe pouzivat UTF-8. Tak jsem to pak musel opravovat pres PSPad. Pokud nekdo vi v cem je problem rad se poucim.

Filord
Člen | 4
+
0
-

diky frosty22…problem vyřešen…jednalo se skutečně o kodovani