AJAX textarey (příliš dlouhý text)

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Prochy
Člen | 91
+
0
-

Dobrý den,

mám formulář, který je dynamicky závislý na selectu, který potom proženu pomocí AJAXu a pozměním. Problém je v tom, že tam mám před selectem textareu u které potřebuju zachovat obsah. Šlo by to, že bych ajaxem posílal hodnotu textarey, ale pokud bude příliš dlouhý text v textaree, tak se to nepodaří poslat pomocí ajaxu. Tak by mě zajímalo, jak by se to dalo nejlépe vyřešit. Napadlo mě asi jedině to, že bych to pomocí jquery uložil do cookies, ale nevim jestli je to ten správný způsob.

Děkuji za případné rady.

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-
  1. Pokud odesíláš AJAXem, tak zůstáváš na té samé stránce. Kam ti tedy mizí obsah textarey?
  2. AJAX requesty nejsou svou délkou oproti běžným requestům nijak omezeny. Mám podezření, že posíláš GET request namísto POSTu. GET je omezen délkou URL a ta je v současnosti okolo 2000 znaků.
Prochy
Člen | 91
+
0
-

Děkuji za odpověď
ad 1. Jelikož potom invaliduji celý formulář, tak se všechny hodnoty nulují.
ad 2. Ano, to bude tím, zatím sem používal GET místo POST. POST tedy není ničím omezen?

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

POSTem se odesílá většina formulářů na webu, pokud by to mělo nějaké omezení, projevilo by se ti i v běžné aplikaci bez AJAXu.