Předání hodnot session mezi presentery

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Šolim
Člen | 20
+
0
-

Zdravím,
Už nějakou dobu se snažím předat hodnoty v proměnných session mezi presentery. Ale jakmile přejdu na jiný presenter než ten ve kterém byla ta session vytvořena dá se do ní NULL. Session si vytvářím v metodě stratup tímto způsobem:

private $sekce ;

protected function startup() {
	parent::startup();
	$this->sekce = $this->getSession('sekce');
}

public function renderDefault() {
        $this->sekce->promenna = '123';
}

Obdobným způsobem k sekci ‚sekce‘ přistupuji i v tom jiném presenteru, ale když tam chci někde vypsat $this->sekce->promenna, tak je v ní NULL.

Mohl by mi někdo prosím poradit jak na to? Děkuji.

22
Člen | 1478
+
0
-

máš tu property private, tak se nediv, že k ní nemáš přístup jinde, než v místě deklarace

Šolim
Člen | 20
+
0
-

To je přeci úplně jedno ne jestli to je private nebo public… ani s public se ty session mezi presentery po reloadu stránky nepředají. Já prostě potřebuji k tim session v sekci ‚sekce‘ přistoupit v jiném presenteru, než ve kterém byli vytvořeny.

David Ďurika
Člen | 328
+
0
-

posli kod toho druheho presenteru

22
Člen | 1478
+
0
-

a co ti hlásí hasSection('sekce')?

Šolim
Člen | 20
+
0
-

Dobrý, problém jsem nakonec vyřešil… to co jsme tu uváděl byla jen ukázka… pro zjednodušení. Ve skutečnosti jsem tam měl

$this->sekce->promenna = $this->context->createPohledavka()

Chtěl jsme si to té session uložit ‚referenci na továrničku‘ … nebo jak se tomu řiká… tabulky ‚pohladavka‘ a z nějakého důvodu se do té session nechtěla uložit ⇒ vyřešil jsem to už jinak… s tím ‚123‘ to funguje tak jak má… Díky