Stránky se upravují – jen pro lidi v produkčním modu

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
motorcb
Člen | 551
+
0
-

Zdravim.
Chtěl bych se zeptat jak lidem v produkčním modu zobrazit stranku: Stránky se upravují
ale Developerům (těm kterým funguje laděnka) zobrazit funkční stránky.

Úpravu webu spouštím odkomentováním následujícího řádku:

//require '.maintenance.php';

Ovšem developeři také vidí hlášku o údržbě a nemohou web otestovat.

Díky za rady

22
Člen | 1478
+
0
-

Přesuň si to do bootstrapu a obal podmínkou na produkční mod :-)

Ot@s
Backer | 476
+
0
-

Do „kořenového“ BasePresneteru (aby bylo zajištěno, že to poběží na jakékoli stránce projektu) vlož něco takového:

public function startUp() {
	parent::startUp();
	if (!Nette\Diagnostics\Debugger::isEnabled()) $this->redirect('Maintenance:development');
}

Předpokladem je existence MaintenancePresenteru (který není potomkem BasePresneteru) a akce/pohledu development s příslušnou hláškou.

22
Člen | 1478
+
0
-

Ot@s: Proč až do BasePresenteru, proč spuštět $app->run() a další? Nechápu…

Ot@s
Backer | 476
+
0
-

22 napsal(a):

Ot@s: Proč až do BasePresenteru, proč spuštět $app->run() a další? Nechápu…

Třeba tu hlášku chce vypisovat v jednotném @layout.latte

22
Člen | 1478
+
0
-

prečti si úvodní příspěvek, nic takového nechce

Editoval 22 (7. 9. 2012 15:30)

David Ďurika
Člen | 328
+
0
-

Ot@s napsal(a):

22 napsal(a):

Ot@s: Proč až do BasePresenteru, proč spuštět $app->run() a další? Nechápu…

Třeba tu hlášku chce vypisovat v jednotném @layout.latte

alebo v roznych jazykoch…

ale aj @22 ma pravdu… co ak developer testuje niecu s configom alebo s routerom atd…

Ot@s
Backer | 476
+
0
-

22 napsal(a):

prečti si úvodní příspěvek, nic takového nechce

To neznamená že se na věc může podívat jinak (více do hloubky, viz uvedené 2 důvody). Btw, od kdy nemůžu napsat jinou alternativu? Nebo je to špatná rada? Nachápu, co ti vadí?

22
Člen | 1478
+
0
-

Ot@s: na místě motorcb bych rád dostal odpověd na konkrétní otázku a ne na všechny možnosti, které můžou nastat, mimo tu, na kterou se ptám. Píše konkrétní dotaz a zřejmě očekává konkrétní odpověď, jak podmínit načtení maintaince.php produkčním modem, který je v sandboxu v index.php. A ty mu tady začneš o presenterech. Se na mě nezlob, ale to je jako zeptejte se mě na co chcete, a já si na co chci odpovím.

Ot@s
Backer | 476
+
0
-

@22: Blbost. Kdybychom takto uvažovali všichni, tak dnes všichni vozíme nákup na trakaři…

22
Člen | 1478
+
0
-

Blbost je tvá odpověď…

motorcb
Člen | 551
+
0
-

22 napsal(a):
Chtel bych to nejjednoduzsi reseni. Nepotrebuju vypisovat hlasku ve vice jazycich.
V sandboxu jsem nalezl zakomentovany nasledujic radek:

//require '.maintenance.php';

Toto reseni by mi bohate vyhovovalo, jenze potrebuji aby se web zobrazil adminovi (ten co ma zaplou ladenku)