Pozadí rodičovské stránky v menu

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
.:M@rt!n:.
Člen | 201
+
0
-

Ahoj,
dělám statický web (pro zatím-později se bude dělat administrace) a mám na nich sidebar pro každou stránku jiný. A potřeboval bych aby když jsem na stránce „Úvod“ a na ni si v sidebaru vyberu jinou stránku, aby pozadí v hlavním menu bylo aktivní a taktéž pozadí v sidebaru bylo aktivní… Čili zjednodušeně řečeno potřebuji mít aktivní rodičovskou stránku při návštěvě jejího potomka v sidebaru.
Bohužel jsem nepřišel jak na to?

díky za rady

vvoody
Člen | 910
+
0
-

Čo máme chápať pod pojmom „aktívne pozadie“?

.:M@rt!n:.
Člen | 201
+
0
-

Pod aktivním pozadím myslím css zápis např.

a:active

Ale spíš mě jde o to, co mám přidat do kódu, aby to vědělo, že když budu na nějaké stránce z toho sidebaru že ta a ta stránka je té aktivní nadřazená (rodičovská). A měla by zůstat také „aktivní“.

vvoody
Člen | 910
+
0
-

Poznáš makro ifCurrent?

.:M@rt!n:.
Člen | 201
+
0
-

Makro ifCurrent znám. To mám dáno na hlavní menu. Jenže pak když v sidebaru vyberu jinou stránku kam chci jít, tak v hlavním menu už nemám zvýrazněné pozadí u té „rodičovské“ stránky.

vvoody
Člen | 910
+
0
-

Tak daj v hlavnom menu do toho makra hviezdičku namiesto action, presne ako to je v tej dokumentácií. Predpokladám že stránky sú zoskupené podla presenterov.

.:M@rt!n:.
Člen | 201
+
0
-

Jo to by asi šlo, ale ještě potřebuji mít v tom sidebaru u aktivní stránky jiné pozadí než u té v hlavním menu… A to, jestli to dobře chápu, pomocí téhle hvězdičky nepůjde, ne?

EDIT: Tak s tou hvězdičkou to stejně nejede i se stejným pozadí v hlavním menu i sidebaru

Editoval .:M@rt!n:. (29. 8. 2012 18:31)

Jan Mikeš
Člen | 771
+
0
-
n:class="$presenter->isLinkCurrent('TvujPresenter:*')? active"

a v css si nastavis pozadi, v cem je zadrhel? Jaky presenter je v sidebaru a jaky presenter mas v hlavnim menu, popis presne v cem je problem.

.:M@rt!n:.
Člen | 201
+
0
-

Lexi děkuji, pomohlo…