Routování – Jak vrátit ID kategorie z URL?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
miler
Člen | 75
+
0
-

Dobrý den!

Moc prosím o radu s rotováním, ale vzhledem k úrovni dotazu vkládám raději do této sekce.

Mám web s několika kategoriemi ve stromové struktuře a nevím, jak bych měl zajistit pěkné url pro návštěvníky.

Nejraději bych to udělal tak, aby uživatel používal např. pro auta BMW (v databázi s id 15):

www/auta/osobni/bmw

ale volal se presenter např. Car, akce show *a předalo se *id 15.

Nevím jak si poradit při zpětném parsování (asi FILTER::IN) abych získal z BMW tu správnou kategorii, kterou chci zobrazit a nezobrazil jsem třeba motocykly BMW. Ta kategorie by se měla brát vždy z toho posledního slova co v url je (auta i osobni jsou také kategorie s ID) ale pokud jich je víc, závisí i na těch předešlých – právě moto vs. auto.

Můžete mi prosím někdo poradit? Děkuji.

Editoval miler (24. 8. 2012 21:46)

vvoody
Člen | 910
+
0
-

Toto možno pomôže.

pg
Člen | 8
+
0
-

Při vícenásobné shodě musíš prohledávat stromovou strukturu zdola nahoru nebo shora dolů, záleží jak si to napíšeš.

První vyhledej podle posledního klíčového slova (bmw). Pokud ti vrátí dotaz více jak jeden záznam, pak se podívej na předposlední klíčové slovo a vyhledej v těch vrácených takové záznamy, kterým je předposlední klíč rodičem. Pokud máš shodu i u rodičů (např auto->doplnky->bmw moto->doplnky->bmw), tak se musíš podívat zas o úroveň výše. Prostě dokud nenajdeš pouze jeden záznam, který odpovídá.