Vygenerování samostatného textu pro okno nápovědy

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
dnd
Člen | 16
+
0
-

Mám registrační form a checkbox potvrdit podmínky, kde „podmínky“ je odkaz otevírající vyskakovací okno. Jak mohu dostat do okna pouze text podmínek (bez celého @layout.latte), stadartně ho mám v menu {link Menu:podminky}. Link na vyskakovací okno otevírá JS window.open(), který očekává url; tuším tedy dobře, že by to měl být asi jiný route na jiný layout a jiný presenter? Nemám ale představu jak routování přepsat/připsat ani jak dodělat další layout (název, umístění). A navíc jak má pak vypadat zapsání linku?
Nyní mám toto, ale to otevírá celou stránku vč. menu, zápatí, prostě komplet

<?php
$aPodminky = Html::el('span')->setText(' Souhlasím s ');
$aPodminky->add(Html::el('a',array('onclick'=>'topWindow("/menu/podminky","podminky");return false;'))->href($this->link('Menu:podminky'))->setHtml('podmínkami'));
$aPodminky->add(Html::el('span')->setText(' registrace a uchování osobních údajů'));
		$form->addCheckbox('agree', $aPodminky)
				->addRule(Form::FILLED, 'Musíte souhlasit s podmínkami registrace');
?>

Prosím o správné nasměrování, předem děkuji za každý nápad.

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Buď napíšeš do té šablony celé html (<html><body>…) bez použití {block #content} nebo si vytvoříš nový soubor layoutu a specifikuješ (třeba {layout '@simple.latte'}). Routování řešit nemusíš, layout není jeho úkolem. https://latte.nette.org/cs/tags#…

A jen taková rada, nedávej tam ten onclick a udělej to někde v JS souboru (Unobtrusive JavaScript) s tím, že použiješ this.href, abys vytáhl to URL a nekódoval ho tam natvrdo – pak když bys změnil routu, to nebudeš muset hledat, kde všude si to napsal natvrdo.

Editoval redhead (21. 8. 2012 12:23)