Debugovani/krokovani PHPUnit testu v NetBeans (win7)

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
melnenStig
Člen | 8
+
0
-

Ahoj, zacal jsem s phpunit a potreboval bych abych testy mohl krokovat. Co me k tomu vede? Selze test, vim sice kde, ale chci vedet co se delo ve funkci, bylo by fajn dat jenom breakpoint na assert, a pak se podivat a krokovat fci. Jenomze mi to nejde rozchodit. Nasel jsem tenhle clanek

http://blog.doh.ms/…with-xdebug/

v nem bude kriticke export XDEBUG_CONFIG="idekey=netbeans-xdebug";

jenomze ja mam Windows. Podarilo se nekomu krokovat unit testy?

dekuji

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Já se divím, že s tím nemám takové problémy jako všichni ostatní (obecně s debugem).

Nemůžu pomoct, já mám prostě registrovanej XDebug jako extension PHP plus to jeho nastavení. Dám pravým na soubor a Debug File a jedu.

Co mám/dělám jinak než ten článek:

  • nemám nikde v konfigu tu direktivu xdebug.idekey (ani neřeším žádnou proměnnou prostředí a export)
  • nic jsem nepřenastavoval u otevírání browseru (mám tam ten default s URL)
  • debuguju testy pomocí pravým na soubor testu → Debug File (žádný Debug Project a spouštění PHPUnitu z konzole)
melnenStig
Člen | 8
+
0
-

hmm zajimave, jako krokovani url mi jde, kdyz dam debug, vyberu url, otevre se prohlizec a jede to, ale kdyz dam na testy debug stejne jako ty, tak to porad ceka na pripojeni … mohl by si prosim napsat jakou verzi xdebugu mas jak u php tak v netbeans? kdyz krokujes testy otevre se ti prohlizec?

je to zajimave, snad to nejak rozchodim :) dekuji

melnenStig
Člen | 8
+
0
-

tak sem stahl nejnovejsi verzi xdebug a uz jdou ty testy debugovat, ale zase nejde debugovat url :D ja se z toho ***

ale vystup te stranky se objevi v netbeans, akorad se nezastavi na breakpointu(ani a indexu kdyz mam nastavene stop at first line)

co mas vsechno v php.ini? jinak mam verzi php_xdebug-2.2.1–5.3-vc9-x86_64

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Hmm, teď jsem to zkusil a nešlo mi to taky. Možná, že jsem nikdy nedebugoval mimo testy :D

Přidal jsem tam teda xdebug.idekey="netbeans-xdebug" a už to jde. Pravym na projekt → Debug, otevře se browser a zastaví se na breakpointu.

Jinak moje php.ini, kromě nastavení profileru a trace:

zend_extension = "${path}\xdebug\php_xdebug-2.2.1-5.4-vc9.dll"
xdebug.idekey="netbeans-xdebug"
xdebug.remote_enable=on
xdebug.remote_host=127.0.0.1
xdebug.remote_port=9000
xdebug.remote_handler=dbgp
xdebug.remote_mode=req
xdebug.remote_autostart = false
melnenStig
Člen | 8
+
0
-

super diky moc, vyzkousim, dekuji :)