Problém s AJAX-om na starej nette 0.9

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
ricco24
Člen | 141
+
0
-

Ahojte,
na jednom projekte mám použité nette 0.9 (keďže je to väčší projekt nebudem ho celý prepisovať na nové nette 2.0). Vyskytol sa mi nasledovný problém:

Keď invalidujem akýkoľvek snippet ako odpoveď obdržím aktuálny obsah snippetu zo stránky a nie novo načítaný obsah ktorý mi poskytne server. Všetko som skontroloval pomocou fireBug-u → snippety sa skutočne invalidujú. To že sa má strńka prekresliť je taktiež jasné keďže po vykonaní ajax requestu a stlačení F5 sa zmeny robené pri ajax requeste prejavia.

Nemal niekto podobný problém ?

22
Člen | 1478
+
0
-

asi by to chtělo vidět kód šablony, a pak si zkontroluj jestli se volá javascript, který updatuje snippet. Po Ajax požadavku by se asi měla ještě zavoalat metoda updateSnippet, jestli tam používaš https://componette.org/search/?…

ricco24
Člen | 141
+
0
-

Čo sa týka volania javascriptu všetko sa zdá byť v poriadku. Prvok sa prekresluje aj s efektom fadeIn fadeOut takže je pekne vidieť že toto sa udeje. No problém je ten že ako odpoveď na XHR request dostanem html snippetu ktorý sa aktuálne nachádza na stránke a nie toho ktorý zašle server ako nový. Neviem prečo …

Ot@s
Backer | 476
+
0
-

Nevím, budu hádat. Podle toho, jak to popisuješ, tak to může být i keš prohlížeče. Opravdu ajaxový požadavek „fyzicky“ odjede na server? Pokud ano, v tom samém požadavku zkontroluj POST/GET parametry, jestli odpovídají požadavku. Pokud ano, zkus před novým ajaxovým requestem promazat keš aplikace. Vrátí opět to „staré“? Jestli ano, je to v aplikaci a budeš muset poslat více informací. Stačí programátorova drobná nepozornost v životním cyklu aplikace a bez dalších informací těžko něco radit…