MyIsam relace PDOException No reference found for

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
xtbman
Člen | 24
+
0
-

Ahoj, mám problém když chci použít relace s Nette\Database (Mysql, uložiště MyIsam)
v InnoDB, když nastavím cizí klíče tak vše funguje správně.

ale v MyIsam hází PDOException No reference found for..

Zajímavé že v Nette 2.0 Beta to funguje bez problémů.

<?php
//tabulky user(id, nick) a group(user_id, skupina)

v presenteru $this->context->database->table('user')->find(1)->fetch()->related('group');

//vyhazuje tu exception

?>

Někdo nějaký nápad v čem by mohl být problém? Díky za rady.

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

MyISAM nepodporuje cizí klíče, použij InnoDB. Část první věty jsem nepochopil, nedává smysl.

xtbman
Člen | 24
+
0
-

sorry, nějak jsem nedotáhl myšlenku.
InnoDB mi funguje správně. MyIsam hází ten exception
Ale já bych potřeboval MyIsam kvůli FULLTEXTU, tak asi použiju dibi. Nebo to jde nějak nastavit?

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

A co to řešit pomocí temp tabulky za pomocí triggerů?
StackOverflow

vvoody
Člen | 910
+
0
-

Neviem ci to bude pre teba uzitocna informacia ale InnoDB v MySQL 5.6.4 uz podporuje full-text vyhladavanie http://www.drdobbs.com/…db/231902587

xtbman
Člen | 24
+
0
-

ale k výsledkům vyhledávání této tmp(MyIsam) tabulky nemohu připojovat data z několika dalších tabulek(InnoDB). Nebo se pletu?
Ale na druhou stranu by se mi cizí klíče velice hodili pro mazání nebo updatování relačních dat.
Někdo nějaký nápad?

xtbman
Člen | 24
+
0
-

vvoody napsal(a):

Neviem ci to bude pre teba uzitocna informacia ale InnoDB v MySQL 5.6.4 uz podporuje full-text vyhladavanie http://www.drdobbs.com/…db/231902587

zjistím jestli server podporuje >mysql 5.6.4 .. to by bylo uplně ideální :-)

xtbman
Člen | 24
+
0
-

tak server nejnovější mysql nemá.. tak to budu řešit přes dibi + db s enginem MyIsam. Místo fk na onDelete onUpdate použiju triggery.
díky za rady.

jtousek
Člen | 951
+
0
-

Když se použije ConvenionalReflection místo DiscoveredReflection, tak by to fungovat mohlo i sou MyIsam, ne?

hrach
Člen | 1834
+
0
-

A hlavne, muzes si napsat vlastni reflection…ze…

paranoiq
Člen | 392
+
0
-

a především můžeš použít jeden obyčejný SQL dotaz přes ->query(). API Nette\Database není jen ->table()