PAGINATOR – CHYBNE SPRAVANIE

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Tabetha
Člen | 140
+
0
-

ahoj…
ja by som pridal jednu otázku…sú tu nejaké vlákna ale na nich som nenašiel čo som potreboval…

mám VisualPaginator vytvorený podľa popisov a návodov…

protected function createComponentPaginator()
	{
	$visualPaginator = new VisualPaginator;
	$visualPaginator->paginator->itemsPerPage = 20;
	return $visualPaginator;
	}

môj problém je, že ked si načítam z DB výsledky tak ich je 95 …čo vychádza na 5 strán čo mi Paginator aj ukáže…lenže problém nastane, že častokrát či väčšinou mi povedzme 3. a 4. stránku dá úplne rovnakú… URL sa zmení len produkty ostanú rovnaké…nejaké nápady? …

$count = $this->context->ovladanie->Katalog()->select("produkty","")->where("matskup", $section->cKateg, "=")->count()->exec();
        $paginator = $this['paginator']->getPaginator();
        $paginator->itemCount =  $count[0]['count(*)'] ;
Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

Jakým způsobem předáváš do šablony vyzískaná data z databáze?

Tabetha
Člen | 140
+
0
-

data tam dávam cez toto

$this->template->produkty = $this->context->ovladanie->Katalog()->Select("produkty" , "p")->join("ceny" , "cmat_tov" , "cmat" , "left" , "c")->where("matskup" , $section->cKateg , "=")->limit($paginator->getLength() , $paginator->getOffset())->Exec() ;
$section->cKateg //je to vlastne zo session získané ID kategórie výrobkov
jtousek
Člen | 951
+
0
-

Mrkni do debug baru jaké SQL dotazy to generuje.

Chyba se vyskytuje vždy nebo jen někdy? Pomáhá třeba vymazání cache?

Tabetha
Člen | 140
+
0
-

sql dotazy to dáva tieto krom načítania menu, stromu kategórii a ešte nedokončeného loadovania obrázkov z DB … a robí to na stránkach, kde ich vyjde viac ako tuším 4 … a skúšal som normálny aj tento visual a stále to isté…takže ma nič nenapadá

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

zkus $paginator->getLength() přepsat na $paginator->getItemsPerPage();

Tabetha
Člen | 140
+
0
-

takže je to vyriešené…ten select vracal nejaký hmyz…takže aj tak dakujem za pomoc ;)

Editoval Tabetha (30. 6. 2012 8:25)