Web development jak na to

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Kaiz
Člen | 25
+
0
-

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat na nějaký rady jak vyvíjet soft. Učili jsme se něco ve škole dost jsem studoval sám, ale chtělo by to nějaký tipy. Teďka jsem našel tenhle libovej framework a učím se ho. Ale takovýhle vychytávek bude spousta. Další bych se chtěl naučit s githubem. Znáte něco na synchronizaci práci v týmu a nemáte nějaký rady do začátku?

jtousek
Člen | 951
+
0
-

Pokud jde o týmovou práci tak používáme Wedoist, obecně lze použít jakýkoli todolist který umožňuje sdílení. Řeknu rovnou, že těch použitelných znám jen velice málo.

Pokud jde o git, je důležité alespoň trochu pochopit jak git vlastně funguje. Tj. najt si nějaký seriál, nebo si třeba stáhnout knihu Pro Git (existuje i v češtině ke stažení zdarma v PDF). Samozřejmě není důležité číst celou knihu. Dle mého soukromého názoru není ani důležité učit se nazpaměť jednotlivé příkazy Gitu. Osobně totiž velmi nerad pracuji s příkazovou řádkou a na všechno raději používám nějaké grafické prostředí. To už ale záleží na tvém vkusu.

Rada do začátku: Uč se postupně a nezkoušej příliš mnoho nových technologií naráz. Zkoušel jsem to dvakrát a projekt šel v obou případech do kytek, protože vývoj trval neúnosně dlouho. Všechny ty technologie jsem pak časem zvládl, ale trvalo to. Navíc čím více toho umím, tím víc objevuju dalších věcí které by se mohly hodit a neumím je.

Z toho plyne: Zkoušíš Nette? Fajn. Chceš u toho zkoušet Git? Dejme tomu. Ale to pro tuto chvíli stačí, něco dalšího si vezmi až budeš tohle alespoň trochu ovládat.

Pokud to někdo bere jako samozřejmost tak mě nekamenujte. Mně to v začátcích nikdo neřekl a stálo mě to bohužel spoustu času. :-[