Použít nette jen k úpravě obrázků

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
cevepe
Člen | 3
+
0
-

Moc se mě líbí používání třídy pro úpravu obrázků nebo jejich vytváření v Nette. Bohužel ale více v nette nevyužiji. Existuje prosím „osekaná“ verze Nette, kde by ovládací scripty sloužily pouze k těm úpravám obrázků?

cevepe
Člen | 3
+
0
-

Moc děkuji, tak že stačí jen použít Image.php
Jinak dokumentace k tomu je tedy tohle? https://doc.nette.org/cs/utils/images nebo existují i jiné příklady?

Tomas Jancik
Člen | 103
+
0
-

uplne tak jednoduche to nebude
trida Image rozsiruje tridu Object, takze minimalne bude potreba jeste Nette/common/Object.php

jestli ma ta trida jeste dalsi zavislosti jsem zatim nezkoumal

Editoval Tomas Jancik (6. 6. 2012 14:20)

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

A ObjectMixin. A kdo ví jaké další závislosti :D Proč nenačteš celý loader a nepoužíváš jen tu část, kterou potřebuješ?

jtousek
Člen | 951
+
0
-

Kdysi jsem vytvářel stand-alone verzi třídy Image, samozřejmě teď už je trochu neaktuální takže to sem dávat nebudu, jen chci říct, že není nijak složité ji upravit.

I když tam dáš celé Nette (neminified) a použiješ loader, tak on stejně načte jen ty třídy které použiješ, tj. v tvém případě jen Nette\Image + jeho závislosti. Ta stand-alone verze tedy vlastně není třeba.

cevepe
Člen | 3
+
0
-

Jak píše jtousek … pro mě je zbytečné načítat celé Nette jen kvůli obrázkům. Hledám nějakou třídu, která bude zaměřena POUZE na úpravu fotografii (obrázků).

Navrhujete něco?

motorcb
Člen | 551
+
0
-

jtousek napsal(a):
I když tam dáš celé Nette (neminified) a použiješ loader, tak on stejně načte jen ty třídy které použiješ, tj. v tvém případě jen Nette\Image + jeho závislosti. Ta stand-alone verze tedy vlastně není třeba.

Má pravdu ten kluk. Nevím co řešíš stáhneš neminified (1 soubor) a máš po starostech :)