Magie zvaná routy, změna tvaru URL

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
mrtnzlml
Člen | 140
+
0
-

Ahoj,
potřeboval bych poradit s routami (vysvětlit), protože tuto problematiku ještě moc nechápu.

Momentálně je to následovně:
Příspěvek – /www/single/single/5
Hlavní stránka – /www/2 (HomePresenter)
Statická stránka – /www/single/contact (SinglePresenter)

Rád bych:
Příspěvek – /www/bylo-nebylo-…
Hlavní stránka – /www/2 (HomePresenter)
Statická stránka – /www/contact (SinglePresenter)

To s hlavní stránkou se mi líbí, prostě jen za URL adresou číslo. Ke statické stránce bych však rád pouze ten contact bez toho single. Bohužel statických stránek je víc a je to vlastně stejné jako ta hlavní stránka, akorát, že string. V první routě bych rád webalize titulku článku, ale to bych rád vyzkoušel až pochopím ty předtím.
Jak mám tedy rozlišit do přijde, jestli id, nebo string a pak hlavně jak je nasměrovat na správný Presenter a šablonu, tedy pro statickou stránku např.: ‚Single:about‘, ‚Single:contact‘ a pro pouze id na Homepage:homepage?

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Podívej se na https://www.youtube.com/watch?… a napiš si vlastní router.

mrtnzlml
Člen | 140
+
0
-

Vážně je řešením toho, že nevím jak napsat router napsat si vlastní router? Díky za pomoc a vysvětlení problematiky Nette guru.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Jsem odpůrce hackování třídy Route a fanda tvorby vlastních routerů. Ten zásadní problém je v tom, jak má router poznat, zda /www/abc je příspěvek nebo statická stránka.