Chyba pri uploadu fotografie

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
olkins
Člen | 30
+
0
-

Dobry den,
mam problem s nahravanim fotografie pres formular. Problem nastene kdyz se snazim nahrat fotku, porizenou Canonem. Vypise to
Warning
rename(,…/uploads/avatars/9/IMG-5912.JPG): No error
Pole s informaci o fotce obsahuje nasledujici udaje

Nette\Http\FileUpload(5){
   name private => "IMG_5912.JPG" (12)
   type private => NULL
   size private => 0
   tmpName private => ""
   error private => 1
}

Nevite nekdo jak by se to dalo opravit?

ricco24
Člen | 141
+
0
-

Teraz tráfam od boku no mne niekedy robili problém velké prípony súborov .JPG → .jpg

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

To je tvoje chyba, nikoliv Chyba Nette :), viz:

error private => 1

Pokračuj do dokumentace PHP, kde se dozvíš, že 1 odpovídá UPLOAD_ERR_INI_SIZE (The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.).

olkins
Člen | 30
+
0
-

ricco24 napsal(a):

Teraz tráfam od boku no mne niekedy robili problém velké prípony súborov .JPG → .jpg

Nevedel bys jak ten prevod uskutecnit? Problem mam uz i v tom, ze kdyz pokusim nahrat soubor .JPG vetsi nez 2M (nastaveni php.ini) tak se mi neprovede kontrola formulare na omezeni rozmeru obrazku. Proste ji preskoci a vypise vyse uvedenou chybu..Jedine co ted jde, je

->addRule(Form::IMAGE,"Obrázek má mít příponu .jpg nebo .png")
Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

olkins napsal(a):

Nevedel bys jak ten prevod uskutecnit? Problem mam uz i v tom, ze kdyz pokusim nahrat soubor .JPG vetsi nez 2M (nastaveni php.ini) tak se mi neprovede kontrola formulare na omezeni rozmeru obrazku. Proste ji preskoci a vypise vyse uvedenou chybu..Jedine co ted jde, je

->addRule(Form::IMAGE,"Obrázek má mít příponu .jpg nebo .png")

Zkoušel jsi nečíst bláboly v 2. příspěvku a přečíst si i ten můj?