Data která by měla být načtená pomocí related se načtou pouze při prvním průchodu

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Pilda
Člen | 52
+
0
-

Zdravím,
mám script, který mi na úvodní stránce fóra zjišťuje poslední vložený příspěvek. Ještě ve stable verzi 2.0.3 fungoval tak jak má, nicméně kvůli opravě jiného závažného bugu jsem musel aktualizovat na night build a v něm mi script přestal vypisovat to co má.

Poslední příspěvek to najde pouze u prvního průchodu, u dalších to nenalezne nic. Poslední thread to ale ještě najde u všech.

{foreach $categories as $category}
	{? $lastThread = $category->related('forum_threads')->order("last_modify DESC")->limit(1)->fetch()}
	{? $lastPost = $lastThread->related('forum_posts')->order("id DESC")->limit(1)->fetch()}
{/foreach}

Editoval Pilda (30. 4. 2012 16:39)

hrach
Člen | 1834
+
0
-

Muzes pls vyzkouset funkcnost na teto vetvi?
https://github.com/…-refactoring

Pilda
Člen | 52
+
0
-

Bohužel mi to vyhazuje laděnku s chybou Cannot read an undeclared property Nette\Database\Table\GroupedSelection::$offset.

hrach
Člen | 1834
+
0
-

Díky moc. Fixnul jsem to, prosím zkus to ještě jednou. Vrátil jsem určitá způsob interní funkcionality, tak třeba je to tvůj případ, ačkoliv mi není jasné, co přesně nefunguje.

Pilda
Člen | 52
+
0
-

Zobrazuje to už to co má, takže super, ale tvoří to spoustu opakovaných dotazů. Ukázka: zde Co průchod to jeden zduplikovaný dotaz.

hrach
Člen | 1834
+
0
-

No, koukam, ze se tam vyskytuje opakovany dotaz jen pro forum_posts, forum_threads se generuje spravne?
Predpokladam ze jo. A jsi si jisty, ze drive se to forum_posts ptalo jen jednim dotazem? Ja bych temer urcite rekl, ze ne.

Dale se ti tam opakuje volani forum_visits, odpovidajicic kod si ale zatim neposlal ;) Tak kdyztak posli. Mam napad, jak by to snad mohlo fungovat :)

hrach
Člen | 1834
+
0
-

Do dany vetve jsem pushnul feature, ktera by tvuj problem resila. Prosim zkus to ;)

Pilda
Člen | 52
+
0
-

Super, funguje to. Ty duplikované dotazy jsou všechny pryč a zobrazuje to to co má. Díky!

McKinley
Člen | 4
+
0
-

Cau, mam podobny problem. Mam prohledavam pole a pokazde se zeptam databaze jestli hodnotu zna, kdyz ne zapisu, kdyz ne udelam update (mam vice hodnot). Prvni pruchod ok, ale pri druhem to za sebe haze dotazy s ANDem. takze pri patem se to pta na vsechny predchozi. Je to stejny bug nebo je chyba na moji strane?

hrach
Člen | 1834
+
0
-

@mcKinley: prosim zaloz nove vlakno. Napis tam, jakou verzi pozivas a ukaz svou cast kodu. Pripadne vyzkousej vyse mnou zminovanou verzi.