Statické Acl + menu příklad

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
noh
Člen | 9
+
0
-

Hledám fungující kompletní příklad rozsahu „Úkolníčku“, kde by bylo užité statické Acl (v tabulce uživatelů jen navíc role), přičemž definice zdrojů a oprávnění k rolím někde staticky a ve vazbě na to jak postavit dynamicky menu v závislosti na roli uživatele (ve které vrstvě vlastně by to bylo nejvhodnější?).

noh
Člen | 9
+
0
-

Tak jsem si naklonoval „Úkolníček“ (kde mi chybělo užití autorizace) s příkladem Acl od srigiho (tam se mi jen nelíbí, že se postaví položka menu, pro kterou nemá uživatels oprávnění a pak to teprve protestuje) + k tomu se mi menu staví skutečně dynamicky dle oprávnění – dělá se to v beforerender Basepresenteru, možná by to mělo být až na úrovni modelu, což by asi šlo ruku v ruce s tím, že by položky menu byly v DB nebo tak nějak. Nad nette by to chtělo mít prostě další framework, kde by se dalo stavět menu „uživatelsky“ a generovat crudy automaticky přímo dle tabulek buď pro „single tabulku“ jako třeba číselník, pak pro „master detail“ propojené tabulky,
a validace definovat uživatelsky a mít je také v tabulce, atd.