Přihlašování pomocí Facebook

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
olkins
Člen | 30
+
0
-

Ahoj. Zkoušeli jste někdo přihlašování do aplikace pomocí skriptu, který poskytuje Facebook? Jde to v Nette vůbec udělat? Případně bych pak potřebovala získat uživatelské heslo a jméno a uložit ho do DB při registraci do své aplikace. Předem děkují.

Michal Vyšinský
Člen | 608
+
0
-

Ahoj. Třeba ti toto pomůže: https://www.youtube.com/watch?…

olkins
Člen | 30
+
0
-

Dik za odkaz. Snad to pomuze. Jen mam problem, ze pouzivam starsi verzi a mam pro konfiguraci soubor config.ini, ne .neon. Nevedel bys jak tam jde napsat tohle?

services:
        facebook: Facebook([appId: %facebookApp.appId%, secret: %facebookApp.secret%])

parameters:
        facebookApp:
                appId: 'your_app_id'
Michal Vyšinský
Člen | 608
+
0
-

To bohužel nevím, z .ini jsem dělal jen jednou než přišla 2.0 a neon. Jaký je důvod, že používáš starou verzi?

olkins
Člen | 30
+
0
-

Ze jsem v ni zacala psat projekt a nemam ted cas predelavat vsechno na tu novou…

Michal Vyšinský
Člen | 608
+
0
-

Dáš sem prosím tvůj config? Třeba, když uvidím, jak se nette konfiguruje přes .ini, tak na něco přijdu.

olkins
Člen | 30
+
0
-

Chces ukazat ten config.ini?

Michal Vyšinský
Člen | 608
+
0
-

Už asi nebude potřeba, možná to bude fungovat takto:

service.facebook = Facebook(YOUR_APP_ID)

Snad by to mohlo fungovat – myslím, že je zbytečné dělat pro jednu hodnotu parametr (a ani nevím, jak v .ini)

olkins
Člen | 30
+
0
-

Hm..prave ze jich tam maji vic

parameters:
        facebookApp:
                appId: 'your_app_id'
                secret: 'your_app_secret'

a to je tam asi potreba pro dalsi pripojeni

olkins
Člen | 30
+
0
-

i kdyz to by asi slo takhle:

parameters.facebookApp.appId = 'your_app_id'

Premyslim, jestli by se nejak moc menila ostatni cast aplikaci..
Podivam se jeste na to video a pak se pripadne zeptam :)
Diky za pomoc

Michal Vyšinský
Člen | 608
+
0
-

Moc už nevím jak se přidávají parametry v config.ini. Ale co třeba toto:

facebook.appId = APP_ID
facebook.secret= SECRET
.
.
.

?
Ale nevím, jak to předat do definice service

Michal Vyšinský
Člen | 608
+
0
-

Osobně si myslím, že by se mělo změnit akorát natahování dat z configu – on používá $context a ty použiješ asi Environment

olkins
Člen | 30
+
0
-

Jj to by asi slo. Dik za radu.

olkins
Člen | 30
+
0
-

Nevis jak mam nastavit domenu na strankach facebook developers, kdyz to testuju na localhostu?

Michal Vyšinský
Člen | 608
+
0
-

Možná by stačilo nastavit nějakou fake doménu a na tu pak dát v hosts souboru nastavit:

127.0.0.1 NASTAVENADOMENA

Tady je to lépe vysvětlené

olkins
Člen | 30
+
0
-

Ted pro prihlaseni pouzivam nasledujici kod.
V Prezenteru:

$this->template->facebookLoginUrl = $this->facebook->getLoginUrl(
  array('scope'=>'email','redirect_uri'=>$this->link('Homepage:fb'),));

V Template:

<a href = "{$facebookLoginUrl}">Prihlasit se</a>

Kdyz kliknu na odkaz, presmeruju se na stranky facebooku a vypise mi to chybu at to zkusim pozdeji. Nevis cim to je?

JakubJarabica
Gold Partner | 184
+
0
-

Nemám s tým skúsenosť, ale na prvý pohľad mi nesedí v metode link že nevytvaras absolútny odkaz – začína na //.

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Ano problém bude v „neabsolutní URL“ + zkontroluj si appId + zda-li má app nastavenou stejnou doménu, jako ta, ze které to voláš. Pokud testuješ lokálně, tak app může mít klidně URL http://localhost/ – při deploy to pak změníš na live doménu (já osobně mám vždy dvě app – jednu pro localhost a jednu pro produkci a přepinám to podle toho, kde se s danou app zrovna pracuji)