Nette Framework – Command Line

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Takeshi
Člen | 596
+
0
-

Neviete mi povedať, či sa v Nette Frameworku využíva príkazový riadok ??? tak ako u CakePHP alebo u Zend Frameworku? Pripadne by ste mohli pridat minipriklad ako napriklad:

v zend frameworku sa vytvori Controller pomocou príkazu:

zf create controller nazov_controllera

Dakujem moc :-)

Editoval Takeshi (7. 4. 2012 17:01)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Ne.

Takeshi
Člen | 596
+
0
-

Dakujem za odpoved,

Pripadne by som položil podotazku: Prečo vývojári Nette nepokladali za potrebné, aby sa Command-line využíval … teda prečo ten rozdiel, ⇒ v jednych sa vyuziva <⇒ v druhych nie

Editoval Takeshi (7. 4. 2012 17:34)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Není to potřeba a jsi jeden z mála, co se na přítomnost CLI nástroje (a generátorů kódu) ptáš.

To je taky jeden z důvodů, proč někteří (Kdyby, Nella, ..) integrují do projektu Symfony konzoli.

Ale předpokládám, že to brzo bude na pořadu dne. A taky věřím tomu, že až tohle bude v Nette, tak to bude, jako vždy, lepší než má konkurence :)

Editoval HosipLan (7. 4. 2012 17:58)

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Já teď v rámci mojí diplomky dělám CLI Generátor kódu (šablony, presentery, modely, formuláře) pro Nette. Všechno na základě struktury DB. Jestli pak bude zájem, můžu to publikovat na fóru.

Pokud se teda odvážím :-D Jedna věc je podrobit to kritice našich učitelů (kteří tomu většinou stejně moc nerozumí), a druhá podrobit to kritice Nette gurů :-) Ale pokud něco takového později udělá David, určitě se to nebude dát srovnávat ;-)

Takeshi
Člen | 596
+
0
-

nanuqcz :

Ja osobne uvítam niečo okolo CLI pre Nette. Takže ak nazbieraš odvahu :-), tak to sem daj.

HosipLan :

Ja tento rok koncim bakalara, a ako pracu mam porovnať tri frameworky – Zend, Nette, Cake. Tak sa rozhodujem v com budem dalej pokracovat. CakePHP uz je z hry von :-) … A co sa tyka CLI (to ze neni poreba) – z casti mas pravdu, ale dost mi pomahal pri Zende … vytvorit model, controller, …

no aj tak sa rozhodujem medzi zend a nette … mam dilemu :-|

Editoval Takeshi (7. 4. 2012 21:29)