Více databází – výběr při přihlášení

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
pilif
Člen | 8
+
0
-

Zdravím ve spolek,
chtěl bych udělat toto:
Nejlépe v konfiguraci (asi config.neon) mít připraveno nějaké libovolné množství připojení na databázi.
Potom v přihlašovacím formuláří nabídnout seznam těchto připojení a po přihlášení používat vybrané připojení.

Můžete mi prosím jak toto nejlépe udělat?

Díky.

pst
Člen | 1
+
0
-

Připojuji se k dotazu. Mám bokem databázi sqlite, kterou využívám ve více projektech, chtěl bych ji použít i v nette aplikaci souběžně s defaultní mysql databází (budou z ní plněny jen některé číselníkové select boxy) a nechci její obsah nahrávat do mysql. Mezi oběma databázemi potřebuji přepínat dynamicky podle potřeby. Jak to řešit?

Editoval pst (1. 4. 2012 22:36)

petr.pavel
Člen | 535
+
0
-

Moc nerozumím, co na tom řešíte za problém. Osobně jsem to nezkoušel, takže mi možná něco uniká.

MySQL vs. Sqlite
Stejným způsobem, jako máte v configu definované připojení k jedné db, tak budete mít uvedeno připojení víc. Prostě víc sad v parameters a víc připojení v services. Jestli je otázka, jak dostat konkrétní připojení do modelu, tak nejspíš přes továrnu, které předáš název služby, která vrací tu kterou konkrétní databázi.

MySQL – dvě různé db
Tady ještě můžeš zvážit, jestli by pro tebe nebylo nejlepší používat název db při identifikování tabulky. Tj. místo krok 1) připojení k db, krok 2) dotaz do tabulky – by ses rovnou připojoval do `database_name`.`table_name`

Výpis databází v přihlašovacím formuláři
Seznam připojení v configu získáš přes parameters. Nejlepší bude vnořit do o jednu úroveň:

parameters:
	databases:
		db1:
			...
		db2:
			...