Stránky na hostingu – změna adresářové struktury

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Stevie
Člen | 18
+
0
-

Ahoj, snažím se rozchodit svou aplikaci na hostingu (ebola.cz), bohužel na jednom z těch kde musím vše nacpat do složky www.
Zkusil jsem tedy upravit aplikaci na localhostu. Provedl jsem toto:
https://doc.nette.org/…ubleshooting
Úvodní stránka se zobrazí, ale všechny odkazy tohohle typu
<a n:href=„Stranka:novinky“>Novinky</a>
mě teď automaticky hází na úvodní stránku xamppu. Nemám zkušenosti jak s tímhle typem odkazů pracuje.
Ještě něco musím upravit? V bootstrapu? Jinde? Mám ty odkazy psát nějak jinak – jak?
Díky za případnou radu.

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Ahoj, máš ve složce www soubor .htaccess? Jestli jo, hoď sem jeho obsah.

Stevie
Člen | 18
+
0
-

Jo s .htaccess je taky problém, na ostrém serveru ho musím smazat, jinak dostávám hází error 500 … těch chyb je ještě hromada. A teď koukám, že když ho smažu na localhostu, po odkazu jsem na chybě 404 stránka nenalezena. Což je možné když je teď app ve www… Ale nevim jak to napravit.

Obsah .htaccess:

# Apache configuration file (see httpd.apache.org/docs/2.2/mod/quickreference.html)

# disable directory listing
#Options -Indexes

# enable cool URL
<IfModule mod_rewrite.c>
	RewriteEngine On
	RewriteBase /

	# front controller
	RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
	RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
	RewriteRule !\.(pdf|js|ico|gif|jpg|png|css|rar|zip|tar\.gz)$ index.php [L]
</IfModule>

# enable gzip compression
<IfModule mod_deflate.c>
	AddOutputFilterByType DEFLATE text/html text/plain text/xml text/css application/x-javascript text/javascript application/javascript application/json
</IfModule>

# allow combined JavaScript & CSS. Inside of script.combined.js you could use <!--#include file="script.js" -->
<IfModule mod_include.c>
	<FilesMatch "\.combined\.(js|css)$">
		Options +Includes
		SetOutputFilter INCLUDES
	</FilesMatch>
</IfModule>

#php_flag allow_call_time_pass_reference ON

#php_flag eaccelerator.enable 0
#php_flag eaccelerator.optimizer 0

Editoval Stevie (23. 3. 2012 12:44)

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Jo s .htaccess je taky problém, na ostrém serveru ho musím smazat, jinak dostávám hází error 500

Zakomentuj všechny ty „nedůležité“ věci, jako Options -Indexes, AddOutputFilterByType apod. a nech jen

RewriteEngine On
RewriteBase /

# front controller
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule !\.(pdf|js|ico|gif|jpg|png|css|rar|zip|tar\.gz)$ index.php [L]

Úvodní stránka se zobrazí, ale všechny odkazy tohohle typu
<a n:href=„Stranka:novinky“>Novinky</a>
mě teď automaticky hází na úvodní stránku xamppu.

Jaká URL ti vyleze z toho n:href="Stranka:novinky"? A zkoušel jsi v .htaccess zakomentovat/odkomentovat RewriteBase /?

Jinak už mě nic nenapadá, co by mohlo pomoct :-)

Stevie
Člen | 18
+
0
-

URL co vyleze z toho odkazu (po odstranění .htaccess): http://localhost:8080/…anka/novinky

Stevie
Člen | 18
+
0
-

Jinak už jsem odkomemtovával/zakomentovával leccos ale nedošel jsem do ideálního stavu kdy by se zobrazila stránka a zároveň by mi nikdo nemohl prohlédnout kody.

Stevie
Člen | 18
+
0
-

Super, zakomentovat RewriteBase / pomohlo těm odkazům na localhostu… ještě ověřím, zda na localhost vše funguje jak má, pak se s tím vším přesunu zpět na ebolu a začnu řešit další průšvihy tam. Zatím díky, další zoufalé výkřiky očekávejte nejpozději zítra :-)