Chyba protokolu HTTP 500 – větrné mlýny

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
randallll
Člen | 22
+
0
-

Zdravím,
web : www.ivtt.cz, checker http://ivtt.cz/…/checker.php,
pro-hosting, samozřejmě jsem si všechny podobná témata projel, když už píšu na fórum tak je to hlavně v mém boji s 500kou:) jsem ve fázi, kdy už nevím, tak jestli někdo neřešil na tomhle hostingu něco podobného,díky

Elijen
Člen | 171
+
0
-

Chyba 500 může být v podstatě cokoliv. Podívej se do logů nebo si zapni laděnku pro zobrazení detailu o chybě.

randallll
Člen | 22
+
0
-

Elijen napsal(a):

Chyba 500 může být v podstatě cokoliv. Podívej se do logů nebo si zapni laděnku pro zobrazení detailu o chybě.

to jsem zkoušel, v logu nemám vůbec nic

Michalek
Člen | 210
+
0
-

.htaccess
# Options -Indexes

randallll
Člen | 22
+
0
-

Michalek napsal(a):

.htaccess
# Options -Indexes

taky jsem zkousel

Rellik
Člen | 104
+
0
-

Zkus ten soubor .htaccess odstranit. Aspoň zjistíš jestli je to jím nebo hledat chybu jinde…
Mě to třeba tu 500' házelo u špatného .htaccess nebo u špatně zadaných údajů pro připojení k DB.

randallll
Člen | 22
+
0
-

Rellik napsal(a):

Zkus ten soubor .htaccess odstranit. Aspoň zjistíš jestli je to jím nebo hledat chybu jinde…
Mě to třeba tu 500' házelo u špatného .htaccess nebo u špatně zadaných údajů pro připojení k DB.

zkousim to radsi na sadnboxu, odstranil jsem .htaccess, osefoval config, porad nic, vubec se to nechyta

Elijen
Člen | 171
+
0
-

Pokud nemáš nic v logu a ani po zapnutí laděnky se nic nezobrazuje, tak problém bude někde v index.php nebo v bootstrap.php případně config.neon. Často to taky bývá špatným nastavením práv adresářů temp a log (je třeba povolit zápis)

Na localhostu ti to funguje v pořádku?

randallll
Člen | 22
+
0
-

Elijen napsal(a):

Pokud nemáš nic v logu a ani po zapnutí laděnky se nic nezobrazuje, tak problém bude někde v index.php nebo v bootstrap.php případně config.neon. Často to taky bývá špatným nastavením práv adresářů temp a log (je třeba povolit zápis)

Na localhostu ti to funguje v pořádku?

na localhostu prave vsechno v pohode, prava na temp i log nastavene, na tom hostingu jsem pro jistotu zkousel rozjet i jine sve weby, ktere jinde normálně bězí, ale tady to je na mrtvém bodě, možná to bude hostingem, netusim

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

Taky je otázkou jestli se jedná o 500 přímo od apache nebo o 500 od Nette.

Rellik
Člen | 104
+
0
-

Zkus tam dát jen sandbox. Případně to může dělat i jiný .htaccess pokud máš pouze testovací složku ve které se to snažíš rozjet. Já mám taky na hlavní doméně jiný web a jako subdoménu mám projekt s nette. Když sem měl něco špatně nastavené v .htaccess pro ten web v rootu tak nete na subdoméně vyhodilo taky tu 500'. Jestli to tak máš, zkus ten .htaccess na pokus odstranit a uvidíš jestli to půjde nebo ne.

Milo
Nette Core | 1283
+
0
-

Zkus si do .htaccess připsat

DirectoryIndex index.php
randallll
Člen | 22
+
0
-

500 je od apache…
Sandbox tam zkousim samostatne, a i ten priakaz jsem zkousel v .htaccess a vubec se to ani nehne

Milo
Nette Core | 1283
+
0
-

A kde se ti vlastně ta 500 ukazuje? Ten web ivvt.cz jede.

randallll
Člen | 22
+
0
-

Milo napsal(a):

A kde se ti vlastně ta 500 ukazuje? Ten web ivvt.cz jede.

jo web jede, ale to jsou stare stranky pod html , nahodim tam sandbox

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

Hmm a předpokládám, že u tohoto hostingu přístup k apache logu nemáš co? Tam by mělo být obsaženo, co je špatně.

randallll
Člen | 22
+
0
-

pilec napsal(a):

Hmm a předpokládám, že u tohoto hostingu přístup k apache logu nemáš co? Tam by mělo být obsaženo, co je špatně.

nemám, a jejich jediný programátor je externista, a navíc na dovolene…to je jak ze spatneho snu, kdy se chce clovek probudit a proste nemuze

Čelo
Člen | 42
+
0
-

Zkoušel sis to „odkrokovat“ ve kterém momentě to umře? Naposledy mi takhle umírala aplikace na načítání configu pod PHP5.2 a zde na foru naštěstí zmíňovaném bugu PHP (pomohl update hostingu na PHP5.3).

Fanda
Člen | 39
+
0
-

Tipoval bych chybný nastavení práv (máš povolený zápis?). Log apache nastav do vlastního souboru a pak uvidíš kde je problém.