Grid pro Nette 2.0, datagrid 5.3 nette 2.0

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Oggy
Člen | 306
+
0
-

Používal jsem Datagrid.. teď s nette 2.0 je jeho použití složitější.

Chci se zeptat.. používá ho někdo i nejnovější verzí nette?

Díval jsem se na další podobné komponenty, je jich tu požehnaně, ale nějak mě žádná výrazně neoslovila.

Který grid používáte? funguje dobře? Umí operace s více řádky?

o5
Člen | 416
+
0
-

Pouzivame svuj :)

dotTwelve
Člen | 167
+
0
-

sem s nim ;-)
ja mam sice datagrid od romana na 5.3 a posledni nette, ale pri zapnuti ukladani stavu do session se mi stale zobrazuje init state i kdyz v session jsou data spravne ulozeny a nefunguje ani prechod na dalsi stranku. Kdyz vypnu

<?php
$grid->rememberState = TRUE;
$grid->timeout = '+ 1 days';
?>

tak ajaxove strankovani funguje, ale je to trosku opruz, kdyz jsem na jine strance nez na prvni a jdu na nejakou akci, treba edit a pak redirect a musim zase na danou stranku :(

Lopo
Člen | 277
+
0
-

ja pouzivam svoj vlastny fork: https://github.com/…tte-datagrid

mam tam poriesene niektore veci navyse – napr. v doctrine casti podporu pre selectbox filtre (distinctASTWalker), podobne v niektorych dalsich driveroch som dorabal podporu pre ine veci

v ramci mojich casovych moznosti sa snazim do neho zapracovavat veci aj z ostatnych forkov

na jeho zaklade potom som urobil aj verziu co pouzivam v Lohini – ta sa lisi hlavne pouzitim jQuery UI a oddelenim DataSource casti pretoze ju pouzivam aj pre TreeView

aktualne je vsak oproti forku trosku pozadu, aktualizacia bude v ramci velkeho updatu pre funggovanie celeho Lohini nad Nette2final

Leinad
Člen | 23
+
0
-

Taky hledám datagrid a jsem z toho docela zoufalej…

Datagrid od Roman Sklenář – nejede nad novým nette, chybí editace

Dattagrid, fork od Lopo – nad čistým Nette 2.0.1 hlásí verze stažená 13.3.2012 mnoho chyb, chybí editace

Datagrid, fork od tmysik – vypadá nadějně, ale nefunguje s Nette\Database, chybí editace; zkusil jsem dát z forku od Lopo DataSource pro Nette\Database ale nefunguje to

Gridito – webové demo nefunguje, popis u pluginu není, po stažení a pokusu spuštění přibaleného dema hlásí spoustu chyb

Tabella – zkusit ji? Prý umí editaci, ale v příkladu vidím pouze použití dibi, nikoliv Nette\Database. Ve fóru pod příkladem jsem četl příspěvek, že dokumentace prý není moc vysvětlující.

Datagrid od ricco24 – Neumí ajax, neumí editaci.

Lopo
Člen | 277
+
0
-

Leinad napsal(a):

tak tie chyby ohlas na prislusnych miestach a niekto ich aj mozno poopravuje … to ze tuna na kopec verzii napises ze maju chyby nicomu nepomoze … ked mi na githube napises issue s prislusnymi chybami alebo mi ich spises inam (mail, PM a pod.) tak sa aj na to pozrem a poopravujem … ale takto …

MartyIX
Člen | 217
+
0
-

Lopo: Ale Leinad uhodil hrebicek na hlavicku. Nebylo by mozne zalozit wiki stranku pro datagridy, kde by bylo napsane, co ktery Datagrid umi, jake funkce jsou rozvijeny apod.? Schvalne pisi o wiki, protoze stranku doplnku muze editovat pouze autor (zde imho nevyhody prevazuji nad vyhodami).

OT: Pravo editovat dokumentaci Nette ma pri trose usili kazdy, proc to nemuze byt stejne u doplnku?

Lopo
Člen | 277
+
0
-

MartyIX napsal(a):

Lopo: Ale Leinad uhodil hrebicek na hlavicku.

mne islo o to ze napr. pre moj fork napisal „vyhadzuje kopec chyb“ … ale akych, pri akom pouziti a pod. nenapisal, pritom je to podstatna vec bez ktorej tie chyby asi tazko opravim …

to ze spisal nejake zakladne zhrnutie dostupnych datagridov mi nevadi a vacmene som rad ze si s tym niekto dal vobec robotu …