Proměnná, která zjednodušší uživateli zadání informací (BBCode)

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
sumiisakua
Člen | 36
+
0
-

O co jde:
• Uživatel má možnost napsat o sobě nějaké info, které může kdykoliv měnit po přihlášení. Při registraci, mimo jiných infomací, zadává i své datum narození, o které se mi tu bude jednat. (Vš ukládám do databáze)

Co chci vytvořit:
• Rád bych vytvořil proměnnou, prametr … nebo jak to nazvat, který bude například ve tvaru [_#REG#_].
Uživatel o sobě napíš nějaké informace a vepíše tam tento parametr, proměnnou.
Tento text se bude ukládat do DB, ale ještě před uložením je potřba, aby se to nahradilo. V tomto případě datem registrace uživatele.

Přirovnání:
Jak jsem již psal budou to v podstatě BBCody, které potkáváte na věřšině forech.
Tučené písmo – phpBB [b][/b], zde ** ** ......

Ikdyž přirovnání k BBCode je špatné, jelikož ty se nahrazují před uložením do DB, ale já bych [_#REG#_] potřeboval nahradit až při výpisu.

V pčípadě registračího datumu je to jedno, ale pokud bych takto chtěl usnadit vkládání např uživatelova data narození, tak narazim, jelikož to není konstantní hodnota.

  1. Máte stím někdo zkušenosti?
  2. Jak byste to řešili?
  3. Je na to Nette nějak přichystané?

Tím myslím, že na tvorbu vlastních helperů ano, ale o tomto jsem neslyšel.

Editoval sumiisakua (23. 2. 2012 22:52)

marek.dusek
Člen | 99
+
0
-

„Tento text se bude ukládat do DB, ale ještě před uložením je potřba, aby se to nahradilo.“

„Ikdyž přirovnání k BBCode je špatné, jelikož ty se nahrazují před uložením do DB, ale já bych [_#REG#_] potřeboval nahradit až při výpisu.“

?

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Za prvé, by jsi si měl uvědomit, že psaním „[_#REG#_]“ nikomu nic nezjednodušíš. To by se nechtělo psát ani mě, jako programátorovi.

No a pak, tohle hlavně vůbec nepatří na tohle fórum, protože je to neznalost PHP, nikoliv Nette. Ale dám ti tip. Pokud ho ale nepochopíš, měl bys svoji otázku jít položit znovu na http://diskuse.jakpsatweb.cz/

$this->template->text = str_replace('[_#REG#_]', $datumNarozeni, $text);

<p>{$text}</p>
sumiisakua
Člen | 36
+
0
-

marek.dusek: Primárně je budu nahrazovat před uložením, ale některé až těsně před výpisem ;)

HosipLan: Pochopil jsem to. Jen jsem v tom hledal vědu a tak mě tohle použití nenapadlo :)
PS: Tohle byl jen příklad a ve fináním použití ten času ušetřim ;)

Díky

Editoval sumiisakua (24. 2. 2012 9:45)