Ladenka nevyskoci pri vyjimce

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
tr.
Člen | 79
+
0
-

Ahoj, mam dotaz na chytany vyjimek ve nette. Proc kdyz mam nastaveno, ze se ma zobrazovat debugovaci stranka a opravdu se v ruznych pripadech zobrazuje, nevyskoci kdyz SQL pripojeni hlasi vyjimku pri komunikaci s databazi a zobrazi se produkcni stranka chyby 500.

Kdyz vyjimku chytim sam, dozvim se bez problemu obsah chyby, ale produkcni stranka samozrejme vypis neobsahuje.

(vyjimka jde ze sablony (jen se ucim, neni to MVC aplikace))

Diky

S pozdravem Tomas

Michal Kumžák
Člen | 106
+
0
-

Zdravím

Mě se to chová obdobně. Když nevyskočí laděnka, tak se stačí podívat do adresáře log na error.log a tam ta chyba je zapsaná. Dokonce mi to v adresáři log vytvoří html soubor s obsahem jak by to zobrazila laděnka.

Dělám někde chybu, že mi to nezobrazí vždy laděnku?

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

To, že se výjimka na produkci nevypíše, je zcela záměrné. Kdyby vyskočila výjimka při připojení do DB, každý by viděl tvá hesla…

Pokud si ovšem chceš zmíněné chování vynutit, použij Debugger::enable(Debugger::DEVELOPMENT);.

LuKo
Člen | 116
+
0
-

Možná mám stejný problém, jako kolegové. V bootstrapu mám:

<?php
Debugger::$logDirectory = __DIR__ . '/../logs';
Debugger::$strictMode = TRUE;
Debugger::enable(Debugger::DEVELOPMENT);
?>

Laděnka skutečně vyskakuje, ale jen občas. Někdy mi vyskočí pouze ERROR 500 a pro výpis Laděnky si musím do adresáře s logy. Není to sice nepřekonatelný problém, ale je to docela vopruz.

hAssassin
Člen | 293
+
0
-

nemate nahodou nastaveno $application->catchExceptions = TRUE;? Pokud ano, tak vam to bude zachytavat nezachyceny vyjimky a hazet onu chybu 500. Predpokladam ze zatim pouze vyvijite na localu.

Michal Kumžák
Člen | 106
+
0
-

Já to mám nastavené jako Luko a $application->catchExceptions vůbec nikde nemám.

LuKo
Člen | 116
+
0
-

hAssassin napsal(a):

nemate nahodou nastaveno $application->catchExceptions = TRUE;?

Náhodou mám :-/ Po roce se opět snažím dostat do Nette, resp. rozchodit appku započatou před rokem a je to tedy porod…

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

Jináč pokud vyvijite na vzdalene masine muze se hodit chovani, ze vam se ukaze ladenka a ostatnim chyba 500.

Debugger::enable('12.34.56.78');

kde 12.34.56.78 je vase ip.

tr.
Člen | 79
+
0
-

Zkousel jsem vsechno, ale zcela bezne dostavam produkcni 500 na stejne instanci jako Ladenku. Bud je to nahodne nebo jde o typ chyby.

$application->catchExceptions = FALSE;
Debugger::enable(Debugger::DEVELOPMENT);
Debugger::enable('moje ip');

Je to PHP 5.3 a nette 2.0 Beta. Tak predpokladam ze je nekde nejaka chyba uvnitr, protoze v tehle instanci bych IMHO nemel produkcni 500 videt.

Ahoj

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Narazil jsem na to, že z kteréhosi připojení se IP adresa dostala na server ve formátu ::fffff:1.2.3.4 (tu blbost na začátku si přesně napamtuju, ale evokuje mi to dojem IPv6). Když se dalo přesně tohle jako parametr Laděnky, tak se debug mód rozjel. Bylo by dobré, kdyby tohle Nette nějak řešilo samo…

pta
Člen | 11
+
0
-

Zdravim, taky mam jeste jeden projekt na stare v2 beta a mam stale ten samy problem, jako jste meli vy. Mam nastaveny debug mode, catchExceptions=false a presto dostavam produkcni 500 a nebo nize uvedene chyby bez jakehokoliv zaznamu v /log

Chyby:

The webpage at http://.../?do=testOptionsForm-submit might be temporarily down or it may have moved permanently to a new web address.
Error 330 (net::ERR_CONTENT_DECODING_FAILED): Unknown error.

Safari haze

"cannot decode raw data" error

Mate nekdo predstavu, co s tim? Dost blbe se hledaji bugy v kodu, kdyz clovek netusi, kde to pada.

UPDATE: resi to php.zlib.output_compression v config.ini (viz https://forum.nette.org/…eznama-chyba)

Editoval pta (23. 1. 2013 22:40)

besir
Člen | 170
+
0
-

@tr. v prvni rade bych zacal updatem nette, neni to takova bolest, vetsinou to jde bez sebemensich obtizi

pak, pokud jsi na lokalu bych zkusil proste

$configurator->setDebugMode(TRUE); // parametr nepovinny, v default TRUE, ale jen pro uplnost