Vhodný hosting pro Nette (Wedos?)

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Bilbo
Člen | 16
+
0
-

Ahoj, jsem úplný začátečník s Nette a dělám v něm první projekt a přemýšlím, jaký hosting by byl vhodný pro chod takového projektu (stačí mi základní funkcionalita).

Uvažuji o hostingu Wedos (je pro mě výhodný cenově), ale četl jsem tady na fóru, že tam jsou problémy se sub-doménami (Wedos je spravuje jako podsložky) a routováním URL (něco ohledně htaccess a nepovolení funkce apache_get_modules()) ?
Mohl by mi někdo ze zkušenostmi prosím vysvětlit blíže, o co přesně jde a jestli je možné na Wedosu nějak Nette provozovat (ideálně s hezkými URL) ? Díky!

https://forum.nette.org/…vne-routovat

Editoval Bilbo (12. 6. 2011 0:22)

wettnug
Člen | 4
+
+1
-

Ahoj, ja u Wedosu jsem a zadny problem tam s Nette nemam. Pouze na zacatku jsem mel problem a to ten, ze jsem nevedel jak rozjet routy, protze Wedos nepouziva Apache ale FastCGI.
Reseni je tady https://forum.nette.org/…-mod-rewrite .

Ale pro ukazku jak to mam ja:
.htaccess:

<IfModule mod_rewrite.c>
	RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
	RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
	RewriteRule !\.(pdf|js|ico|gif|jpg|png|css|rar|zip|tar\.gz)$ index.php [L]
	SetEnv NETTE_HTACCESS ok
</IfModule>

bootstrap.php

<?php
// ...
$router = $application->getRouter();

if (isset($_SERVER['NETTE_HTACCESS'])) { // FastCGI
	$router[] = new Route('index.php', 'Homepage:default', Route::ONE_WAY);
	$router[] = new Route('<presenter>/<action>[/<id>]', 'Homepage:default');
} else {
	$router[] = new SimpleRouter('Homepage:default');
}

// ...
?>
Bilbo
Člen | 16
+
0
-

wettnug: OK, díky moc!

(Sorry za lehce lama dotaz – snažím se učit rychle z dokumentace a příkladů, ale fakt s Nette teprve začínám.)

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

$_SERVER[‚NETTE_HTACCESS‘] byl nastaven speciálně kvůli Nette? :O

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Všimni si řádku

SetEnv NETTE_HTACCESS ok

v htaccess

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Asi zajdu studovat .htaccess… každopádně se to hodí :)

funthomas99
Člen | 3
+
0
-

A kde má být tento .htaccess soubor? V document_root nebo ještě výš?

zdarsky.peter
Člen | 1
+
0
-

Muzete mi prosim nekdo poradit jak rozjet aktualni verzi nette na subdome na wedosu ? Potrebuju udelat novou verzi aplikace na subdomene, kterou bych pak nahradil bezici aplikaci. Po skopirovani sandboxu do slozky subdomeny mam chybu 500 „Pri zpracovani pozadavku doslo k vnitrni chybe. Pravdepodobne se jedna o chybu v .htaccess souboru.“

22
Člen | 1478
+
0
-

Hledej tady na foru, uz se to tu resilo aspon 10× jak na subdomenu u Wedosu a navic je to i ve FAQ Wedosu.

Editoval 22 (26. 8. 2012 12:29)

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Toto je můj www/.htaccess:

# Apache configuration file (see httpd.apache.org/docs/2.2/mod/quickreference.html)

# disable directory listing
#Options -Indexes

# enable cool URL
<IfModule mod_rewrite.c>
	RewriteEngine On
	# RewriteBase /

	# front controller
	RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
	RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
	RewriteRule !\.(pdf|js|ico|gif|jpg|png|css|rar|zip|tar\.gz)$ index.php [L]
</IfModule>

# enable gzip compression
<IfModule mod_deflate.c>
	AddOutputFilterByType DEFLATE text/html text/plain text/xml text/css application/x-javascript text/javascript application/javascript application/json
</IfModule>

# allow combined JavaScript & CSS. Inside of script.combined.js you could use <!--#include file="script.js" -->
<IfModule mod_include.c>
	<FilesMatch "\.combined\.(js|css)$">
		#Options +Includes
		#SetOutputFilter INCLUDES
	</FilesMatch>
</IfModule>

Zakomentoval jsem tam asi 3 příkazy, protože jsou na Wedosu zakázané (proto hází error 500).

petak23
Člen | 16
+
0
-

Chcem sa opýtať, či sa už niekto stretol s prípadom, kedy na subdoméne Wedos-u Nette ide ako má(t.j. fungujú mi odkazy, aj web ako taký), ale za ten svet sa nenačíta ani jeden obrázok, css, js. Firebug mi akurát vyhodí:
NetworkError: 500 Internal Server Error – http://nova.example.sk/…ery.nette.js
Proste akoby to bol odkaz na inú stránku… resp. ako $_GET dotaz…
Prehrabal som snáď všetky časti fóra, kde sa len vyskytol wedos, ale nenašiel som žiadne riešenie. Skúsil som ten istý projekt na inom hostingu tiež v subdoméne a fungoval bez problémov.