Pomozte udržovat pořádek na tomto fóru

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Grudl
Nette Core | 8099
+
0
-

Jelikož fórum Nette Frameworku je už poměrně obsáhlé, prosím vás všechny o pomoc s jeho udržením v čistotě.

  • pokud sami shledáte vlákno, které jste vytvořili, jako zbytečné (problém byl jinde apod.), smažte je (odkazem Smazat u prvního příspěvku)
  • pokud shledáte jiné vlákno jako zbytečné, otagujte ho nálepkou delete (dole na stránce je záložka „Tagy“, zatrhněte delete a stiskněte Nastavit)

Otagovaná vlákna nebudou mazána hned, ale až po kontrole moderátorem.

Díky za pomoc!

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

A pokud jsem moderátor a shledám vlákno jako zbytečné, mám ho přesunout do Archivu?

mcmatak
Člen | 490
+
0
-

a nebylo by dobré napsat tohle k těm tagům dole? ono ne každý tohle četl a hlavně už si na to nevzpomene

David Grudl
Nette Core | 8099
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

A pokud jsem moderátor a shledám vlákno jako zbytečné, mám ho přesunout do Archivu?

To je na tvém uvážení.

wdolek
Člen | 331
+
0
-

ja jsem pro cistku :) … (sam po sobe mazu zmetky), ale jak urcit, co se bude hodit pro budouci generace a co ne?

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Pár dotazů ohledně udržování místního pořádku:

  1. Co s off-topic dotazy (tj. mimo Nette)?
    1. smazat rovnou
    2. zamknout + připsat upozornění
    3. zamknout + připsat upozornění + přesunout do archivu
  2. Co s tím, že někdo nahlásí chybu, ale zjistí se, že to není chyba?
    1. nic
    2. zamknout
    3. rovnou smazat
    4. přesunout do archivu
  3. Jak má fungovat archiv?
    1. sklad starých vláken, nesouvisejících se současnou verzí
    2. sklad vláken určených ke smazání

U mazání vláken bychom se mohli inspirovat u djpw.cz: Zřídit novou kategorii Koš (nebo použít Archiv?), kam moderátor přesune vlákno místo toho, aby ho rovnou smazal. Samotné přesunutí je chápáno jako návrh ke smazání. Další moderátor, který na vlákno v Koši narazí a souhlasí s návrhem ke smazání, vlákno smaže. (Na djpw.cz je ke smazání potřeba souhlas 3 moderátorů [navrhovatel + 2 další], ale tady je to myslím zbytečné.) Kategorie Koš by ideálně neměla být viditelná v posledních příspěvcích.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

VOTE: 1a, 2d, 3a+b

Lopata
Člen | 139
+
0
-

Na 1a bacha. Když založím příspěvek (z nějakého důvodu mi nedochází, že je OT) a on najednou bez odpovědi či varování zmizí, můžu předpokládat jakousi chybu a založit jej znova, což je nežádoucí. Byl bych pro jakési delayed 1a – admin by vlákno otagoval a za nějakou dobu by se samo smazalo.

stanley
Člen | 22
+
0
-

Je fakt, ze jsem bez hlubsiho premysleni vlozil OT prispevek, za coz se omlouvam.

(pravdepodobne za to muze myslenkovy zkrat „tohle uz prece musel nekdo resit“ → „v Nette na to urcite existuje elegantni reseni“ → „zadne reseni jsem nenasel, zeptam se na foru“…)

Nicmene rozhodne bych nedoporucil volit moznost 1a. Je to velmi neprijemne, kdyz cloveku vlastni prispevky mizi pod rukama (dnes vyzkouseno). Jak pise i Lopata, pokud se nedozvim co se na mem prispevku komu nelibilo, tak se z toho nejspis nepoucim. ;-)

David Grudl
Nette Core | 8099
+
0
-

Archiv nebylo přesné označení, přejmenoval jsem to na Koš. Jelikož koš se neindexuje v Google, je možné tam přesouvat vše a otázku mazání zatím netřeba řešit. Takže bych klidně šel cestou 1c 2d 3ab.

Faktem je, že hlášení chyb obsahuje neskutečné množství odpadu. Občas to procházím, ale vůbec toho neubývá.

ic
Člen | 430
+
0
-

Myslím že by bylo dobře před zamčením / smazáním čehokoliv nechat nějakou dobu na poslední příspěvky… Ideální by bylo pokud by moderátor takhle nějaké téma označil a tam by pak běžel čas (třeba 12 hodin) a pokud by do té doby nikdo nic nenapsal téma by se zamklo / smazalo / přesunulo do koše (archivu) . No a pokud by někdo něco připsal znovu by se restartoval časový limit do oné automatické likvidace.

David Grudl
Nette Core | 8099
+
0
-

To by bylo administračně velmi náročné.

na1k
Člen | 288
+
0
-

Prodlužování by asi náročné bylo, ale to, že moderátor téma otaguje a za jistý čas se smázne, je velice pěkná myšlenka.

Tázající svůj příspěvek uvidí, takže nebude mít snahu jej psát znova, kolemjdoucí mu mohou vysvětlit proč je jeho příspěvek špatný, a nakonec se sám smaže. Takže ikdyby se pod dotazem rozjela vášnivá OT debata, moderátor už se o to starat nemusí.

Technicky by na to mohl stačit CRON skript který bude promazávat na základě tagů a časů založení vláken. Nebo je v tom ještě nějaký háček?

Na jiných fórech se to často praktikuje tak, že mod nejdřív vlákno zamkne a po nějaké blíže neurčené době smázne. Tázající se ale nedozví co je špatně a navíc nastávají problémy při větším počtu moderátorů. (Musejí si pamatovat kdo co zamykal a kdo co bude i uklízet.)

Solution
Člen | 50
+
0
-
  1. combine(a,b)
  2. d
  3. a
Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Nepomohlo by, kdyby se vyřešené problémy z kategorie „Hlášení chyb“ přesouvali do „Hlášení chyb – archiv“ nebo tak něco? Vynikly by nevyřešené problémy. Akorát by to pak vypadalo, že Nette má stovky nevyřešených problémů.

Martin
Člen | 171
+
0
-

Ahoj. Troufnu si zde reagovat. Ohledně hlášení chyb je to jasné. Ale v tom ostatním – mně jakožto absolutnímu začátečníkovi tady zatím nejvíc pomohly ty nejpitomnější dotazy notorických dotazovatelů a odpovědi na ně. I když tam leckde zaznělo cosi o nečtení dokumentace, „že Vás to ještě baví mu odpovídat“ a podobně. Vím, že takový Radvis Vás musel neskutečně štvát, ale já třeba díky jeho dotazům zjistil plno věcí, takže po měsíci tápání se začínám orientovat. Určitě fórum chce zpřehlednit, ale věřte tomu, že pro začátečníky, kteří prostě neznají/nejsou zvyklí používat některé pojmy, by úplné smazání většiny příspěvků bylo nežádoucí. Pokud dokumentaci nekoriguje nějaký začátečník, nemáte jakožto odborníci možnost napsat ji opravdu srozumitelně. Měl bych tedy dva návrhy:
1. Zpřístupnit archiv, členěný stejně jako původní fórum. V něm nechat vše. Bude-li se tím někdo chtít prohrabat, ať tu možnost má. S možností vyhledávání dle přidělené validity, čísla verze (tyto 2 atributy by se hodily i u nearchivovaných vláken) a data prvního/posledního příspěvku.
2. U každého vlákna přidat seznam souvisejících vláken, včetně těch přesunutých do archivu (ty by mohly být zobrazované na konci). S tím, že návrhy na zařazení do tohoto seznamu by mohl přidat každý uživatel a viditelné by byly po schválení moderátorem (nejspíše obousměrně). Programátorsky asi nic problematického.

Editoval Martin (20. 3. 2011 1:21)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Martin napsal(a):

vyhledávání dle přidělené validity

jak se bude určovat validita? pokud ji bude muset určovat člověk nebude to fungovat (co když onemocní – až se vrátí tak toho bude nakupeno tolik že to vzdá)

čísla verze

snažíme se lidi donutit aby při zakládání vlánka uváděly i verzy nette a stále to nedělají (nemyslím si že se na tom v budoucnosti něco změní)

U každého vlákna přidat seznam souvisejících vláken

kdo bude tento seznam udržovat? člověk? narážíme na stejný problém jako u prvního…

Martin
Člen | 171
+
0
-

Ahoj. Pochopil jsem to tak, že se tu jedná o tom, že moderátoři budou přesunovat některá vlákna do koše/archivu/mazat. V tu chvíli tento moderátor stejně s tím vláknem pracuje (rozhoduje, zda ponechat či přesunout) a kliknout u něj na ohodnocení by mohlo znamenat i automatické přesunutí do archivu, když validita bude třeba menší než poloviční. Prostě místo dvouhodnotového rozhodnutí (ponechat x smazat) by přidělil číslo.

Číslo verze – ano, mělo by být v textu. Je na něj možnost vytvořit číselník třeba vedle titulku? Pak by je každý uváděl, případně jedna položka by byla „všechny verze“. S každou novou verzí by se jen přidal jeden záznam do databáze. Asi by to nikdo nedoplnil do starších vláken (default by byl třeba „verze dosud neurčena“), ale u nových by to už fungovat mohlo. Samozřejmě nevím, zda beta verze mají unikátní číslování, ale předpokládám, že ano. Myslím, že takový číselník by přinesl práci navíc jen tomu, kdo by jej musel na počátku implementovat. Pak už by žádnou práci navíc nepředstavoval, spíše naopak.

Seznam souvisejících vláken – vytvářeli by jej uživatelé, moderátor by pouze schvaloval jeho položky. Ano, souhlasím, byla by to práce navíc, ale dokud by na ni neměl čas, vypadalo by vlákno prostě jako dřív. Ale nakonec – proč by uživatel neměl mít možnost shlédnout „příbuzná vlákna potvrzená moderátorem“ i druhý, nepotvrzený seznam. Pak by bylo jeho riskem, zda chce číst vše potenciálně související a moderátor by mohl odsouhlasovat jen, když na to opravdu bude mít chuť, čas a přijde mu to v daném případě vhodné. Zde opět myslím, že větší práce by byla jen s implementací, o používání by se postarali především uživatelé. Stejně teď bývají odkazy typu „tady se to řešilo“ v textu příspěvků, ale je dost složité se tím prokousat.

Nerad bych působil jako někdo, kdo se Nette zabývá druhý měsíc a hned chce všechno měnit. Jen se pokouším Vám sdělit dojmy a přání člověka, který do toho vpadl bez bližší znalosti, a uvítal by malinko intuitivnější organizaci fóra i dokumentace.

Editoval Martin (20. 3. 2011 13:24)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Já třeba potupně přiznávám, že nevím, kde mám označit jakou mám verzi :) Jestli jsou na to tagy, tak ty jsou moc jinde od textarey, než abych si na to při psaní příspěvku vzpomněl sám od sebe, protože na to nejsem zvyklý.

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Nikde neoznačuješ, napíšeš to do příspěvku…

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Reaguji na Martina:

Nápady zajímavé, ale vyžadují, aby je David naprogramoval do toho open-source bastlu, na kterém Nette fórum běží, což se pravděpodobně nikdy nestane, a proto další diskuse na toto téma je zbytečná do té doby, než David prohlásí, že má tolik volného času, aby se něčím takovým mohl zabývat.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Jak tak přesouvám vlákna z Hlášení chyb, tak jsem si uvědomil, že tady není kategorie pro „Šablony“ a pro „Ostatní problémy“ (Má někdo tip na lepší název?). Přijde mi škoda, že problémy, které nemají vlastní kategorii končí v „Obecné diskusi“, která by imho měla sloužit k diskusi a ne k řešení problémů.


Pohledem na kategorie, které má DJPW jsem došel k názoru, že „Začátečníci“ bych přejmenoval na „Problémy v začátcích“ a dále by se mohla uživit kategorie „Jak něco udělat?“

David Grudl
Nette Core | 8099
+
0
-

Šablony jsou uvedeny jako součást „Nette\Application (Šablony, presentery, controls, MVC…)“.

Obecně, na fórum lidi píšou jen proto, že jim něco nefunguje, takže úplně všechny kategorie až na pár výjimek se týkají řešení problémů.