[Poslední sobota 18] Skype, Praha 26. 6. 2010

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Grudl
Nette Core | 8080
+
0
-

Poslední sobota 18. – Skypeová

Poslední sobota je pravidelné neformální setkání přátel Nette Frameworku, střídavě pořádané v Praze a v Brně (nebo jinde). Akce je určena všem zájemcům o programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo začátečníci, znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou. Vstup na akci je zdarma.

  • Kdy? Sobota 26. 6. 2010 v 14.55
  • Kde? Praha, na vrcholku sídla Skype, Radlická 608/2; další fotky z místa činu. Budova se jmenuje Palác Křižík (streetview), u vchodu uvidíte známé logo s šipečkou, jděte dovnitř a na vrátnici vás už nasměrujou, pak se vás už ujme skype kolega. Kdyby ne, tak zrovna asi koná nějakou potřebu, chvilku vydržte, nepanikařte, relax, this is Skype :P
  • Svou účast potvrďte zde! Podle počtu se nakoupí, proto je možné, že se na nepříhlášené prostě nedostane jídla!

Program (časy jsou orientační)

  • 14:55 – sraz
  • 15:00 – Jan Matoušek: loose coupling, dependency injection, testing
  • 16:00 – Lukáš Hudeček: rychlost vývoje, jak založit akvárko
  • 17:00 – Michal Špaček: Proč nemáme ORM
  • ? – Patrik Votoček – krátké info o Nette Documentation Weekend (delši debata proběhne poté v kuloárech)
  • přednášky budou i natáčnené a streamované!
  • večer
    • představení se
    • grilování & chlastání, pro příhlášené zdarma all-inclusive ; )
    • note: bude to venku, 9 z 10 nastydlých programátorů se doporučuje dobře obléct
  • noc/ráno – je možnost přespání u

Editoval Whitek (22. 6. 2010 9:30)

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

hele ja jsem o tom chtel mluvit az v sobotu, ale opravdu chceme mit Prahu? Jelikoz v sobotu je brnensky barcamp a nevypada to na spatnou akci (prihlaseno aktualne 217 lidi; hromada geeku nejen z nette komunity).

Takze co takhle udelat 18tou „barcampovou“ a az srpnovou (pocitam, ze cervencova zase bude filmova – at uz LFS nebo v pisku) zase v Praglu?

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

Whitek: souhlasim!

Lopata
Člen | 139
+
0
-

David Grudl napsal(a):

suprise != surprise … ;-)

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Byl bych pro to, aby se místo oznámílo nejpozději v pátek … kvůli přívozu/odvozu apod.

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Já vím, že David dělal stránky leckomu, ale grilovačka na Pražském hradě… =P

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

lidi už je vybraná hospoda?

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

iguana007 | vrtak-cz: nespletli jste si vlakno ? Ja bych tedy napred vybral mesto a pak teprve misto. Navic – mesic je spousta casu ; )

_Martin_ napsal(a):

Já vím, že David dělal stránky leckomu, ale grilovačka na Pražském hradě… =P

To presne vyhovuje popisu! Navic na takovou akci byva limitovany pocet ucastniku; coz by bylo skvele naplanovane s tim Barcampem! Takze vlastne jinde to ani byt nemuze : P Uz se tesim! : D

medhi
Generous Backer | 255
+
0
-

S tím Barcampem je to fakt škoda, chtěl jsem se tam tentokrát také podívat. Co udělat pro PS třeba nějakou výjimku? Třeba že by nebyla v sobotu.

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Whitek napsal(a):

iguana007 | vrtak-cz: nespletli jste si vlakno ? Ja bych tedy napred vybral mesto a pak teprve misto. Navic – mesic je spousta casu ; )

_Martin_ napsal(a):

Já vím, že David dělal stránky leckomu, ale grilovačka na Pražském hradě… =P

To presne vyhovuje popisu! Navic na takovou akci byva limitovany pocet ucastniku; coz by bylo skvele naplanovane s tim Barcampem! Takze vlastne jinde to ani byt nemuze : P Uz se tesim! : D

Vždyt David píše v nadpisu vlákna, že to bude v Praze a místo už má se sponzorem určitě taky domluvené, tak proč jsem si měl splést vlákno? Do Ostravy nejedu, těším se na Pražskou sobotu ;).

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

… viz Davidovy screeny z administrace tojeono, má tam klaus.cz :D

David Grudl
Nette Core | 8080
+
0
-

Takže hostitelem Poslední soboty bude společnost Skype!

despiq
Člen | 320
+
0
-

wow, budu se jich moct zeptat kdy vyjde androidi skype?

medhi
Generous Backer | 255
+
0
-

To zní zajímavě, dostává to formu :)

necris
Člen | 8
+
0
-

to vypadá dost zajímavě :) už někdo založil akci na http://srazy.info/ ? nebo se na akci přihlašuje jinde?

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Poslední sobota 18. – Skypeová

Editoval Ondřej Brejla (2. 6. 2010 14:26)

wdolek
Člen | 331
+
0
-

:) teda, toho „skype“ sem se trosku lekl ;D uz sem si rikal, ze to bude (asi?) prvni virtualni posledni sobota – kazdy doma s lahvacem v ruce a webkou :D

jinak se pokusim prijit, a zaclenit se do nettiho kolektivu. doufam, ze budu prijat :D

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Do šľaka, #posob koliduje nie len s Barcamp.cz (ten ma nezaujima), ale aj s Wakeup festival, kde som kcel ist kvoli DubFX

David Grudl
Nette Core | 8080
+
0
-

ad brněnský BarCamp – teatrální a trapné výpady ze strany pořadatelů BarCampu mě spíš posilují v odhodlání začít propagovat Poslední sobotu proti němu, než mu jakkoliv ustupovat. Ale beru v potaz zájmy návštěvníků a pravděpodobně by bylo možné Poslední sobotu o týden posunout na 3. 7.

Je skutečně o takový krok většinový zájem?

ps: jiný posun než o týden možný není, pak asi leda na podzim

ps2: sám na BarCamp nepojedu

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

David Grudl: Určitě to bude lepší, lidi si užijí obě akce než jen jednu z nich, a naštvani že nejsou na druhé, a na skypovou PS bych rád přijel

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Na Poslední sobotu je nahlášeno už teď poměrně dost lidí.

Tomu člověku asi nedošlo, proč se Poslední sobota jmenuje poslední, že?

Jsem pro 26.6.

veena
Člen | 98
+
0
-

Já bych to tak nehrotil. Asi organizátoři Barcampu nemysleli přesunout poslední sobotu na jinou sobotu, ale spíš ji udělat tentokrát v Brně.

Osobně jsem pro takovou možnost, pokud by Skype byl ochoten to odložit na jindy. Barcamp ve Vsetíně byl super. Zatím nejlepší geeky akce roku. Kdyby to David zažil, tak by se na to možná koukal jinak.

Můžete dát např. někdo přednášku na Barcampu o něčem k Nette a pak udělat after v hospodě.

Editoval veena (7. 6. 2010 16:36)

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Mě je to v podstatě jedno, na barcamp se nechystám :)

David Grudl
Nette Core | 8080
+
0
-

veena napsal(a):

Já bych to tak nehrotil. Asi organizátoři Barcampu nemysleli přesunout poslední sobotu na jinou sobotu, ale spíš ji udělat tentokrát v Brně.

O přesunu Poslední soboty píšu já, nikoliv organizátoři Barcampu. Udělat ji v Brně znamená přesunout termín soboty ve Skype na podzim. Nebo ji udělat v Praze o týden později.

Osobně jsem pro takovou možnost, pokud by Skype byl ochoten to odložit na jindy. Barcamp ve Vsetíně byl super. Zatím nejlepší geeky akce roku. Kdyby to David zažil, tak by se na to možná koukal jinak.

Byl, zažil.

Jakub Nerad
Člen | 21
+
0
-

Jsem pro dodržení tradice.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Pokud se PS přesune na 3. 7., tak přijedu, pokud se nepřesune, budu si užívat ušetřeného času :)

veena
Člen | 98
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Byl, zažil.

Ježiš, no jo byl. Už si vzpomínám, že sem seděl vedle, sorry :-)

Ola
Člen | 385
+
0
-

3.7. vyhovuje víc, resp. 26.6. nevyhovuje vůbec :)

nAS
Člen | 277
+
0
-

Mě 3.7. vyhovuje více.

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

3. 7. je Rock for people, i když jen nultej den.

Lopo
Člen | 277
+
0
-

hmm … PS v sidle Skype … to ma celkom laka … len trepat sa cez cele cechy ma uz nejako nelaka …
ale ak by isiel niekto z BA a okolia (srigi?), tak by som asi aj isiel …

ad MadCiapka (MadCap): toho cloveka poznam osobne … byval to pohodovy chalan, ale neviem ako sa zmenil za poslednych par rokov

wdolek
Člen | 331
+
0
-
  1. BarCamp? jaky je program? nejak se mi nedari najit nic konkretniho… (ano, BarCamp namoute vubec neznam; nevim, o cem to je)
  2. „posledni sobota“ je posledni sobota uz nejakou dobu – pokud to poradatelum BarCampu vadi, proc si sami (driv) nestanovili jiny termin? prskani na Twitteru je fakt houby platny

a ackoliv je muj prinos komunite nulovy, ja rku, ze mi vyhovuji oba terminy – 26.6. i 3.7.

PS… a mimochodem, srigimu dluzim pivo :D

Editoval wdolek (8. 6. 2010 10:52)

medhi
Generous Backer | 255
+
0
-

Už jsem se začal těšit na sobotu a podle Srazů dorazí i kupa zajímavých lidí.

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

hele 3.7 by to mohla byt zajimava PS, ale rozhodne by to nebyla Posledni sobota (nybrz Prvni Sobota). Jedna z kras Poslednich Sobot je jejich jasne urceni – je pak jednoduche k planovani i k propagaci. Rozhodne bych v tom tedy nedelal bordel (primlouvam se v tom pripade za mensi Posledni Sobotu v Brne po barcampu a pak zvlast Prvni Sobotu v Skype).

Ac na zacatku jsem byl sam snad prvni, ktery byl pro presun nakonec jsem se smiril s tim, ze bude paraelne (a i dle srazu tam to asi nebude uplne mala akce. Naopak mozna je to dobre – nevim, jak bychom se tam jinak vesli – preci „standartni“ prazske PS maji uz cca 40+ lidi! ; )

MadCiapka
Člen | 2
+
0
-

Ehm,
„Plánuje si @davidgrudl poslední sobotu v den BarCamp-u do Prahy naschvál nebo omylem?“
klucova je ta cast „do Prahy“ tj. myslene to bolo tak ako to pochopil veena.
Moje celebritne konstatovanie je skusenost – nereagoval si ani po 3och dnoch, tak co si o tom ma clovek mysliet?
Mne nejde o ziadnu konkurenciu ale zbytocne fragmentovanie a trecie plochy (na BarCamp-e bude napriklad aj Hackathon) – stacilo pritom napisat.

David Grudl
Nette Core | 8080
+
0
-

MadCiapka napsal(a):

Ehm,
„Plánuje si @davidgrudl poslední sobotu v den BarCamp-u do Prahy naschvál nebo omylem?“
klucova je ta cast „do Prahy“ tj. myslene to bolo tak ako to pochopil veena.

Pro mě klíčová je ta část „naschvál“. Proč bych to proboha dělal naschvál a proč jsem byl z toho takto sugestivně „veřejně podezřen“?

Moje celebritne konstatovanie je skusenost – nereagoval si ani po 3och dnoch, tak co si o tom ma clovek mysliet?

Na co jsem nereagoval? Na e-mail, SMS, telefon, nebo na něco jiného, co jsi mi poslal? Představ si, že bych se podivoval nad tvou namyšleností, se kterou jsi na toto vlákno reagoval až po dvou dnech. (mimochodem, i kdybych ten tweet četl, tak bych na něj raději nereagoval…)

p.s. pro jistotu zdůrazňuji, že jsem nikdy link na toto vlákno MadCiapkovi neposlal, takže slovy klasika „Vššechny plány a příkazy k demolici jsou užž padesát pozemských let vyv칚eny na vaššem místním plánovacím odboru na Alfě Centauri, takžže jste měli spoustu času vznṚet formální protesty.“

p.s.s. ale jsem rád, že tu reaguješ ;)

despiq
Člen | 320
+
0
-

MadCiapka napsal(a):

Ehm,
„Plánuje si @davidgrudl poslední sobotu v den BarCamp-u do Prahy naschvál nebo omylem?“
klucova je ta cast „do Prahy“ tj. myslene to bolo tak ako to pochopil veena.
Moje celebritne konstatovanie je skusenost – nereagoval si ani po 3och dnoch, tak co si o tom ma clovek mysliet?
Mne nejde o ziadnu konkurenciu ale zbytocne fragmentovanie a trecie plochy (na BarCamp-e bude napriklad aj Hackathon) – stacilo pritom napisat.

David mozna je egoista ktery si zvykl mit vzdy pravdu a posledni slovo ale postav se zpatky na nohy a zacni premejslet. Najdi si v kalendari posledni sobotu v tomto mesici, podivej se kde byla minula posledni sobota, pak si precti jak se posledni soboty poradaj, sesrotuj si to v makovici a pak se Davidovi omluv.

Navic uz od zalozeni vlakna tu byla snaha o vyreseni tyhle situace

A me vyhovuje 26.6, 3.7 bych zvladl take.

Editoval despiq (10. 6. 2010 0:04)

MadCiapka
Člen | 2
+
0
-

Odpovedam, riesim to, zaujimam sa o to, pretoze mi na tom zalezi. Inak kde si mam presne precitat o tom ako sa poriadaju? Tato sekcia fora mi prisla relevantna a nie je to u tom ziadny sticky ci iny thread (nieco som prehliadol?) – preto som si pozrel, ze posledne ste to v Brne mali 3 mesiace dozadu, tak som si domyslel, ze ak na tom niekomu zalezi, kludne to moze byt opat v Brne. Mechanika, „kazda druha v Prahe“ my bohuzial unikla.

Ped
Člen | 64
+
0
-

26.6. v Praze mne osobne vyhovuje a planuji se zucastnit.

wdolek
Člen | 331
+
0
-

MadCiapka:

  1. termin „Posledni sobota“ se stal axiomem, ktery neni treba vysvetlovat
  2. 1. odkaz, ktery mi google nabidl na termin „posledni sobota“ byl tento: https://www.posobota.cz

Místem setkání je střídavě Praha a Brno, konkrétně Brnu patří sudé měsíce a Praze, jak bystřejší z vás již tuší, měsíce liché.

moc nerozumim tomu „utoku“ (at uz ten tweet byl myslen jakkoliv, rozhodne byl skutecne neskutecne blbe podan) na Davida. proc se neprestat handrkovat, uznat, ze se stala chyba, ze slo o spatne vyjadreni (a mozna v nejakem zachvatu / afektu).

a i kdyby zde nebyl mechanismus „na stridacku v Praze a jinde“, mam za to, ze fakt, ze tato (cervnova) PS bude v praze, bylo znamo uz dost dlouho dopredu. (nebo se mylim?)

PS: tak me napada, proc je za lichy mesic povazovan cerven :D je to snad kvuli vanocnimu posunu?

Editoval wdolek (10. 6. 2010 15:27)

phx
Člen | 651
+
0
-

26.6!!! Jedine! Konecne budu v CR a chci se zase po „roce“ v UK zucastnit!

David Grudl
Nette Core | 8080
+
0
-

Uzavřel bych to. Místo konání Poslední soboty nepodléhá žádným striktním pravidlům a pokud je důvod, lze jej operativně změnit. Takovým důvodem by určitě byl i brněnský Barcamp, nebýt toho, že jsme už 28. 4. domluvili konání ve Skype.

Z reakcí na fóru nevyplývá, že by o přesun termínu Poslední soboty byl tak enormní zájem, takže asi ponecháme konání na 26. 6., ok?

wdolek
Člen | 331
+
0
-

David: OK! :)

iguana007
Člen | 970
+
0
-

OK

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

OK

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

edit: véélká škoda

Editoval sodae (10. 6. 2010 18:22)

medhi
Generous Backer | 255
+
0
-

OK

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Mne to v podstate tiez vyhovuje. V Piatok WakeUp, v Sobotu cesta to Prahy. Lopo skus si rozchodit ceske cislo (a posli mi ho), v Sobotu by som volal co a ako. Skusme sa dohodnut (aj ostatni co planuju ist z Brna) na spoji.

Editoval srigi (10. 6. 2010 21:00)

phx
Člen | 651
+
0
-

OK