nastavenie default po odoslani formulara

ikoon
Člen | 70
+
0
-

Zdravim

Mam tu problemik, s ktorym si neviem rady. Mam formular s testom, X otazok, v kazdom 3 odpovede, radio buttony. Chcel by som po odoslani a vyhodnoteni formularu znovu zobrazit ten isty formular (to ide normalne). Chcem v nom ale zobrazit spravne/nespravne odpovede (ale az po odoslani a vyhodnoteni testu). Chcel som na zaciatok, aby mi predvyplnilo spravne odpovede. Vo formSubmitted som chcel nastavit priznak, ci mam nastavid defaulty, ale formSubmitted sa spusti az po createdComponent.

Ako na to? Okrem toho by som chcel farebne vyznacit spravne/nespravne odpovede na konkretnych radiobuttonoch, to ale asi musim spravit pri vlastnom vykresleni formu (teraz sa mi vykresluje automaticky, tam to zrejme nepojde(?)).

m.brecher
Generous Backer | 758
+
0
-

@ikoon

Vo formSubmitted som chcel nastavit priznak, ci mam nastavid defaulty, ale formSubmitted sa spusti az po createdComponent.

Použij událost formuláře anchor, to už je ve formuláři k dispozici informace, zda byl submitnutý nebo ne. Tu část kódu, kde nastavuješ defaulty umísti do anonymní funkce navěšené na onAnchor.

Další možností je obejít formuláře Nette a jednoduše si otestovat globální proměnnou php $_POST – pokud formulář odesíláš metodou POST.

ikoon
Člen | 70
+
0
-

To by mohlo pomoct, dakujem, skusim…

m.brecher napsal(a):

@ikoon

Vo formSubmitted som chcel nastavit priznak, ci mam nastavid defaulty, ale formSubmitted sa spusti az po createdComponent.

Použij událost formuláře anchor, to už je ve formuláři k dispozici informace, zda byl submitnutý nebo ne. Tu část kódu, kde nastavuješ defaulty umísti do anonymní funkce navěšené na onAnchor.

Další možností je obejít formuláře Nette a jednoduše si otestovat globální proměnnou php $_POST – pokud formulář odesíláš metodou POST.