Soutěž o licence na placené Nette pluginy pro PhpStorm

mesour
Nette Blogger | 236
+
+5
-

Zúčastněte se soutěže o licence na placené PhpStorm pluginy pro Nette – 3× Latte Pro a 3× NEON Pro! A co je potřeba udělat? Stačí napsat recenzi k danému pluginu, ke kterému byste chtěli vyhrát licenci. A co když byste chtěli vyhrát obě licence? Žádný problém, napíšete recenzi k oběma pluginům a tím získáte šanci na výhru obou licencí. Podmínkou je, že recenze musí být pravdivé. Pokud jste zatím placené pluginy nevyzkoušeli, mají 30 denní trial.

Výherci budou vylosováni na konci května (31.5.2023) a výsledky budou vyhlášeny na Twitteru @mesourcz a zde. Licence budou na 10 měsíců free a bez expirace, takže je můžete použít kdykoliv! Soutěž je otevřena pro všechny a vítězové budou vylosováni za dohledu alespoň dvou účastníků soutěže. Nezmeškejte tuto skvělou příležitost a zapojte se!

mesour
Nette Blogger | 236
+
+1
-

Výherci napište mi buď na Slacku nebo na twitter @mersourcz:

Latte Pro
Zdeněk Kaulfus
jan
marek.sloser

NEON
janmotycka
Petr Steinbauer
jan

johnny13
Člen | 17
+
0
-

@mesour Ahoj, asi máš na twitteru vypnutou možnost kontaktovat tě pomocí zprávy.

mesour
Nette Blogger | 236
+
0
-

@johnny13 Ahoj, už by to mělo fungovat

roman.campula
Člen | 60
+
0
-

Zdravím všechny! Chápu správně, že nyní už není free plugin k dispozici? PhpStorm už mi ho nenajde. Mezi pluginy najdu jen placený, který zatím používám ve zkušební měsíční verzi. Cena 1300 Kč za rok však není zrovna malá. Pokud si ho tedy nezaplatím, není jiná možnost, než se prohrabávat latte soubory bez zvýrazněné syntaxe?

Editoval roman.campula (21. 12. 2023 16:48)

nightfish
Člen | 474
+
0
-

@romancampula Free plugin stále existuje, avšak aktuální verze podporuje nejvýše PHPStorm 2023.2.5. Zřejmě máš novější, proto ti jej to nenabídne.

mesour na Slacku psal, že výhledově se pověnuje i free verzi Latte pluginu, ale bez nějakého konkrétního termínu.

Ed
Člen | 5
+
0
-

To je trochu škoda. Ten už snad půl roku chybějící „základní/free“ plugin, který jen zvýrazní syntaxi, chybí. V práci už se ozývají názory k přechodu na lépe podporovaný FW :-/

David Grudl
Nette Core | 8166
+
+2
-

@ed ozývají se v práci i nějaké „giving back to the community“ hlasy?

(Co třeba dát autorovi pluginu nějaké všimné jako podporu vývoje free pluginů? Nebo dokonce vývoj sponzorovat výměnou za reklamu přímo PhpStormu?)

Ed
Člen | 5
+
0
-

Jako že bys doporučil přejít na placený plugin, který je na tom úplně stejně nefunkčně?
https://plugins.jetbrains.com/…61-latte-pro
„Giving back to the community“ hlasy se začnou ozývat, až se místo klacků pod nohama začnou objevovat spíše cesty.

m.brecher
Generous Backer | 768
+
+5
-

@Ed

Jako že bys doporučil přejít na placený plugin, který je na tom úplně stejně nefunkčně?

já placený plugin Latte používám ze dvou důvodů:

a) píšu hodně šablon a vyplatí se to, cena roční licence je cca 1.45 hod. mojí programátorské práce – pro mne zanedbatelná částka
b) přijde mě blbé používat denně nějaký software se kterým má autor trvale spoustu práce bez toho, abych na vývoj přispěl alespoň symbolickou částkou.

Placený plugin měl nějakou verzi (krátce po startu), ve které byly nepříjemné chyby, ty byly ale rychle opravené a s pluginem pracuji denně od rána do večera bez sebemenších problémů. Bez pluginu si psaní šablon Latte neumím představit.

Naopak jsem rád, že je klíčový nástroj pro Latte placený, protože to je solidní báze pro dlouhodobě udržitelný rozvoj.

johnny13
Člen | 17
+
+3
-

Dovolím si také nasdílet moje zkušenosti s Latte pluginem, protože mě to již nějakou dobu trápí. Když jsme se v práci dozvěděli, že vyjde nová verze (placená), tak jsme zajásali, koukli jsme co všechno by to mělo umět a přesvědčilo nás to ihned ke koupi pluginu. Časem, ale nadšení začalo lehce opadávat. Podpora nových verzí PHPStormu přichází se zpožděním (zde jsem asi rozmlsaný z Nette, kdy s příchodem nové verze PHP je Nette již ready), github se plní dlouho neřešených issue (viz. issue s podporou Tailwindu, dále Issue 145 Issue 143, Issue 154 (neustále rozbíjí zvýraznění syntaxe), neexistence podpory array shape atd.). Nové verze vychází nedostatečně rychle (poslední verze vyšla 20.11.2023). Na jednu stranu díky, že takový plugin vůbec existuje a já jsem za to rád, ale na druhou stranu bych si představoval u placeného pluginu daleko větší progres ve vývoji a to klidně i za vyšší částku.

evromalarkey
Nette Blogger | 20
+
+6
-

Obecně si myslím že by bylo dobré kdyby podporu převzalo Jetbrains, pokud ta free verze má takové problémy s údržbou. Jetbrains už to takto u pár pluginů udělalo. Otevřel jsem na to ticket, klidně u toho dejte palec ať je vidět že je zájem.

https://youtrack.jetbrains.com/…atte-support

Latte Pro je určitě fajn pro advanced features, ale nějaká základní free podpora ze strany IDE by tam prostě být měla. Osobně bych neměl problém u nás ve firmě pořídit i Pro verzi, ale když vidím ty komentáře jak je to s podporou a cenou která je 65% celého PhpStormu tak je to absolutně neobhajitelný takový roční náklad. A jak už tady někdo psal, to už je lepší přejít na jiný FW kde jsou lepší podmínky, viz. cena s Laravel Idea https://www.jetbrains.com/phpstorm/buy/?…

Editoval evromalarkey (12. 3. 10:52)

Marek Bartoš
Nette Blogger | 1181
+
+5
-

Dovolím si komunikovat za autora pluginů.

Progress teď není vidět, protože přepisuje syntax parser, který většinu existujících problémů se syntaxí a výkonem způsobuje. Je to majoritní část kódu a řeší se tam problémy, se kterými nikdo nemá zkušenosti. Tak prosím o strpení. Po vyřešení parseru vyjde nová major verze, která dovolí znova si nainstalovat trial verzi.

To, že neexistuje veřejně dostupná verze pluginu kompatibilní s posledním phpstormem je samozřejmě problém a už jsem Matoušovi dal vědět. Vždy je fajn při problému založit issue a nečekat, že autor čte forum/slack/… nebo sám ten problém má.

Free verze je pořád v plánu a afaik by měla být právě po přepsání parseru. I u ní je potřeba kód přepsat a bude se jednat o osekanou verzi placeného pluginu.

Editoval Marek Bartoš (12. 3. 11:24)

evromalarkey
Nette Blogger | 20
+
+3
-

Super, díky za info.

https://github.com/…e/issues/207

Jinak tady je issue od minulého roku, stačilo to komunikovat a myslím že spoustu lidí by to pochopilo a bylo v klidu :)

Ed
Člen | 5
+
0
-

evromalarkey napsal(a):

https://youtrack.jetbrains.com/…atte-support

14 hlasu za 2 mesice… bida. si rikam ze nette vyvojari bud z JB odesli nebo neaktualizuji, nebo pro latte vyuzivaji jinou berlicku

Infanticide0
Člen | 73
+
0
-

Ed napsal(a):

evromalarkey napsal(a):

https://youtrack.jetbrains.com/…atte-support

14 hlasu za 2 mesice… bida. si rikam ze nette vyvojari bud z JB odesli nebo neaktualizuji, nebo pro latte vyuzivaji jinou berlicku

Podle mě spíš moc lidí aktivně nesleduje YouTrack (doteď jsem nevěděl, že to existuje), čekal bych, že taková žádost bude víc promovaná Nette komunitě, aby to podpořilo hlasy. Např. přes blog nebo připnutej příspěvek na fóru.

hrach
Člen | 1836
+
+2
-

Jako chapu, proc nedela plugin zadarmo. Chapu, proc ho nerozviji a pokud to nekdo chce, ma poslat aspon jednorazove penize. Ale nechapu, proc z toho dropnul zasadni funkcionalitu.

Anyway, toto uz jste videli? https://github.com/…LatteSupport

Pavel Kravčík
Člen | 1183
+
+1
-

Dostalo to nějakou prioritu a je to ve stavu otevřeno. Možná malá dobrá zpráva. :)

Ale jinak PRO doplněk od @mesour funguje bezvadně.