Mezery nebo tabelátory

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Ahoj,
chci využít hojného počtu členů Nette fóra a položit malý vývojářský dotaz: jaký způsob odsazení používáte a proč? Předem říkám, že nestojím o žádný flame, zajímají mě čistě vaše subjektivní názory.

Tak tedy otázka: mezery nebo tabelátory (a proč ano/ne)?

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Tabelátory … důvod? Představ si, že máš blok kódu o 100 řádcích a najednou ho potřebuješ odsadit ještě o něco víc nebo míň … v případě mezery by ses asi umačkal na spacu … s tabelátorem jen text označíš a zmáčkneš Tab (pro vetší odsazení) nebo Shift+Tab (pro menší odsazení)

igi

Editoval iguana007 (5. 12. 2009 19:31)

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Já tohle taky zrovna řeším, jestli používat čtyři mezery nebo tabulátor. V Nette Coding Standards jsou tabulátory, i když jsem si myslel, že tam budou mezery – ty totiž jednotlivé editory zobrazují stejně dlouhé a chovají se k nim jednotně.

Štvou mě např. NetBeans, u kterých se mi zdá, že dávají mezery či tabulátory dle nálady. A naopak se mi líbí Intype, u kterého to jde nastavit a ještě to zvýrazňuje v kódu :)

Co se týče odsazení větších kusů kódu – tohle IDE umí řešit a je mu jedno, jestli tam jsou tabulátory nebo mezery.

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Tabelátory – nemůže se ti stát, že vybereš půl odsazení. Taky u mezer se ti lehko stane, že smažeš jednu navíc a dál cvakáš kód, který se ti odsazuje už blbě.

Ohledně Netbeansů – u těch se to dá nastavit, výchozí jsou mezery. Bordel v tom může nastat, pokud vezmeš třeba zdroják s tabulátorama a začneš do něj psát s nastavenejma mezerama. Dá se to rychle sjednotit přes zformátování kódu (alt + shift + f myslim).

Editoval Honza Marek (5. 12. 2009 20:30)

Blizzy
Člen | 149
+
0
-

iguana007 napsal(a):

Tabelátory … důvod? Představ si, že máš blok kódu o 100 řádcích a najednou ho potřebuješ odsadit ještě o něco víc nebo míň … v případě mezery by ses asi umačkal na spacu … s tabelátorem jen text označíš a zmáčkneš Tab (pro vetší odsazení) nebo Shift+Tab (pro menší odsazení)

igi

V některých editorech se označí text, zmáčkne Tab a editor tam udělá 4 mezery.

Yrwein
Člen | 45
+
0
-

Osobně používám tabulátory. Dělá-li na jednom projektu více lidí, mohou si nastavit šířku tabulátorů, jak jim to vyhovuje, což u mezer jde těžko. Samozřejmě to ale musí pak respektovat všichni, jinak to je jedno. :o)

Ondřej Mirtes: Netbeans měly/mají problém s tabulátory, pokud máš různé hodnoty u „tab size“ a „number of spaces per indent“. Šablony jsou bohužel uložené s mezerami, takže u nich si to musí člověk přepsat. :/

Editoval Yrwein (6. 12. 2009 12:52)

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Pokud možno mezery a automatické nahrazování stisknutého tabu za 4 mezery.

Kenn
Člen | 110
+
0
-

Tabulátory. Už jenom kvůli odmazávání tabulátor X (4)mezery.

hurvajs
Člen | 86
+
0
-

No, z praxe doporucuji jen tabulatory a nastavit ostatnim aplikacim, ze tabulator = 4× mezera. Inteligentni IDE (ZendStudio) si poradi i s mezerami – umi pres TAB odsazovat cele bloky (bohuzel to nekdy z nejakeho duvodu nejde). Nehlede na to, ze tabulator proste zabere mene „mista“ a hlavne pokud to musim mazat rucne, staci zmacknout jednou del. Dalsi vec je ta, ze vetsina aplikaci ma defaultne nastaven TAB a stale neco prenastavovat, mi neprijde koser.

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Jednoznačně tabulátory, důvody byli už řečeny..

(btw kdo tu ještě nesnáší slovo tabElátory jako já? :) )

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Ani nevím co se mi tam vkládá… :)

(btw kdo tu ještě nesnáší slovo tabElátory jako já? :) )

Pokud vím, tak se říká tabelovaná hodnota (od toho, že je v tabulce), ale s tabulátorem to asi nemá nic společného

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Tabulátor, tabelátor…je to to samé. Prostě a jednoduše se „to“ stará o řazení do tabulek.

Každopádně „tabelátor“ zní divně. Naopak „tabelované hodnoty“, nebo „tabelace“ zní poměrně učeně ;-)

jasir
Člen | 746
+
0
-

Neni třeba tabelátor z němčiny a tabulator z angličtiny?

Používám zásadně tabulátory, nikoliv space. Jednoduchost a funkčnost.

Editoval jasir (7. 12. 2009 3:31)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Tabulátory protože:

  1. můžu v IDE nastavit jeho zobrazovanou šířku jak potřebuju
  2. je reprezentován jako jeden znak tj. datově menší
  3. nemůže se mě stát že „půlodsadím“
blacksun
Člen | 177
+
0
-

Používám tabulátory, ale ve výsledku je mi to jedno, pokud má kód nějakou kulturu a přehlednost. Ale odsazovat blok X řádků po jedné mezeře na každém je celkem na palici :-D

David Grudl
Nette Core | 8099
+
0
-

Myslím, že je to fuk, pokud se to používá jednotně.