[Poslední sobota, 67] Praha, 29.11.2014

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
chemix
Nette Core | 1294
+
+14
-

Poslední sobota je pravidelným místem setkání všech fanoušků programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo amatéři. Střídavě se koná v Praze a Brně, občas zavítáme i jinam ;-) Znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou. Vstup na akci je zdarma, jen prosím potvrďte účast.

Nováčci, nebojte se přijít, nekoušeme. Navíc pro vás připravujeme dopolední workshop.

Program

10:00

12:30

  • ohnivý oběd

15:00

18:55

  • vylosování výherce produktu firmy JetBrains

19:00

  • Pivo (v Paralelni Polis)

Pro nákup občerstvení v kavárně Paralení polis se používá výhradně BitCoinů. Doporučuje se tedy pořídit si bitcoin-peněženku do chytrého telefónu. Případnou alternativou je papírová peněženka, kterou lze vytisknout na místě.

Editoval chemix (5. 2. 2015 13:20)

chemix
Nette Core | 1294
+
0
-

Máte chuť představit váš projekt, komponentu, cokoli? Klidně i do 5–10min?

kaktus
Člen | 3
+
0
-

Workshop – začátky s nette (pokud se přihlásí alespoň 5 lidí)

Keby to bolo online…

radekBrno
Člen | 61
+
0
-

A nebo v Brně ;).

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
+1
-

@kaktus Dělat workshop online nedává moc smysl. To je pak normální přednáška. Síla workshopu je oboustranný proud informací mezi školitelem a školeným. Naproti tomu přednášky jsou převážně jednostranné.

@radekBrno Z Brna je to do Prahy kousek, kde je problém?

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Nejaky napad, co by malo byt obsahom toho quick intra?

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Co by měl programátor znát, aby se mohl účastnit workshopu? Co bude vlastně jeho náplní?

chemix
Nette Core | 1294
+
0
-

workshop jsme zamysleli pro zacatecniky s nette. Defakto jeste nevznikl zadny konkretni plan. Ale kdyz si to tak vezmu tak vysledkem by mela byt aplikace dosti podobna QuickStarteru podle schopnosti jednotlivych ucastniku. Takze zaklad je znalost php a chut se ucit neco noveho.

Urcite si nainstaulujeme composer a skrze composer nette sandbox, pripojime se k databazi a vypiseme si nejaka data z ni, postupnou refaktorizaci bychom meli ziskat nejakou servisu co nam bude reprezentovat model. Zakaldni definovani a zpracovani formulare je samozrejmosti.

Tohle je dosti otevrena vec, pokud se tam potkame s lidma co uz toto maji za sebou a bezproblemu to zvladaji tak se urcite posunem k slozitejsim vecem.

Vitam jakekoli namety podnety napady. I treba dobrovolne „odborniky“ co by s workshopem pomohli.

Myslim ze po zitrejsim strede a nasledne domluve s Jirkou Zralym vypustime workshop s vice informacema.

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Zdravim,

29.11 nebudem moct byt v Prahe z osobnych dovodov. Ospravedlnujem sa a prosim o pochopenie.

chemix
Nette Core | 1294
+
0
-

@srigi ajta krajta, ale nevadi :) budem se tesit na pristi rok treba v lednu :)

chemix
Nette Core | 1294
+
0
-

@FilipProcházka nezaujmes srigiho misto? Predstaveni dalsi Kdyby komponenty by nebylo od veci

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
+12
-

Asi bych mohl ukázat trošku víc RabbitMQ, kdyby byl zájem abych navázal na minulou přednášku o Kdyby/Events.

(kdo má zájem tak palcujte :)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
+13
-

A nebo trošku změnit téma a ukázat Kdyby/Translation, ať furt neotravuju s eventama :)

(kdo má zájem tak palcujte :)


V minulém hlasování přes google forms vedl Kdyby/Translation, takže bych asi spíš připravil ten, pokud to teď nepřepalcujete :)

jakac
Člen | 1
+
+10
-

Nabízím přednášku o tom, jak doporučovat obsah na webu (články, produkty,reklamy). Jednalo by se o stručný popis základních metod (collaborative filtering, content-based, jak doporučuje youtube :) a krátký úvod do PredictionIO, který za vás odvede tu těžkou práci. Je tam i troška strojového učení tak, aby to bylo dobře stravitelné. Je zájem?

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

@jakac to bych si urcite rad poslech :)

(jen aby se to tam veslo, uz nyni je to celkem plne, a pokud si jeste pripravi prednasku Filip…)

Editoval matej21 (11. 11. 2014 20:44)

chemix
Nette Core | 1294
+
0
-

Ono se to zda ze je to plne, tyhle dve veci, si myslim, ze se tam v klidu vejdou. Spousta prednasek jsou kratke predstavovacky na 10–15min

chemix
Nette Core | 1294
+
+7
-

bonus : pro zive ucastniky PoSoboty, diky novemu sponzoru JetBrains, muzu slibit soutez o licenci na libovolny produkt teto firmy

Azathoth
Člen | 495
+
0
-

@chemix jestli chcete a máte málo lidí, mohl bych vám s tím workshopem pomoct. I když nevím, nakolik se můžu považovat za odborníka (kdyžtak mě kopněte, kdybych tam začal vykládat nějaké nesmysly).

Editoval Azathoth (14. 11. 2014 17:52)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
+2
-

Taky jsem plánoval přijet už na ten workshop :)
A kdyby mě nebylo potřeba, tak si tam někde sednu do rožku a budu si něco programovat :P

chemix
Nette Core | 1294
+
+3
-

Sepsal jsem dokument k pripravovanemu workshopu:

https://docs.google.com/…c3LQxEM/edit?…

pokud vas cokoli napadne tak ho lze komentovat, pripadne sem na forum, nebo me na email. Je to pro me nove tak to je a bude takove „zivelne“ :)

chemix
Nette Core | 1294
+
+4
-

@FilipProcházka kdyby jsi planoval prijet uz v patek, tam muzem dat nejakej malej nette hackathon bez piva

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

To zní jako dobrej nápad! :)

David Matějka
Moderator | 6445
+
+2
-

@chemix az na to „bez piva“…

abc
Člen | 92
+
0
-

Rad bych se zucastnil i dopoledniho workshopu, jsou jeste mista nebo to neni omezeny a staci potvrdit na srazy.info?

Editoval abc (19. 11. 2014 20:21)

chemix
Nette Core | 1294
+
0
-

@abc staci se prihlasit na srazy.info. Mista nejsou omezena, jen potrebujeme tusit kolik lidi tak dorazi.

chemix
Nette Core | 1294
+
0
-

@matej21 rano vstavam na worshop a vim jak to dopada „s pivem“ :) a co ted dostavam echo tak v sobotu pivo bude :) (asi matuska)

@FilipProcházka tak mam zajistit nejaky prostor? Zkusil bych se zeptat treba pracovna.cz (maji omezenou oteviraci dobu = nebudem tam vysedavat do 2 do rana)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
+3
-

@chemix můžeme klidně u nás doma na vinohradech prostoru je dost. A Filip ví kde to je.

chemix
Nette Core | 1294
+
0
-

@PatrikVotoček parada :) tim je i zajisteno ze „domu“ dorazite :D

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

@chemix @PatrikVotoček to by bylo super, však stačí zásuvka a wifi :)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

@chemix hola, jak to bude v sobotu vecer? zustavame v polis, nebo se nekam presouvame?

chemix
Nette Core | 1294
+
0
-

@FilipProcházka Zustavame v polis

castamir
Člen | 629
+
0
-

Odjezd z Brna

rád bych dorazil už na ten workshop, takže pojedu už docela brzo ráno. Přidá se někdo?
EC 572 Brněnský drak, odjezd Brno hl.n. 6:39

chemix
Nette Core | 1294
+
+4
-

Pálivý oběd – DULEZITE

Jelikoz se na srazy.info prihlasilo 27 lidi co chteji jit na palivy obed tak to bude celkem honicka.

Jde se do Curry House: http://www.curryhouse.cz/jidelni-menu kde maji otevreno v sobotu od 13:00
mame rezervovany nekuracky salonek kam se vleze az 30 lidi. Jelikoz priprava jidla trva nejakej cas tak pokud bychom tam prisli ve 13:00 vsichni tak se nenajime a budem na to nenajezeni jeste cekat :)

Nabidli nam, ze si muzem dopredu objednat nejaka jidla at to maji prichozi ve 13 bez velkeho cekani. Proto prosim ty co chteji jit na obed bez velkeho cekani at vyplni nasledujici formular, at muzem udelat nejakou predobjednavku, vyplnujte pouze zavazne, pokud nevite ze dorazite tak nevyplnujte a doufejte ze objed stihnete :)

http://goo.gl/…s/laOKzmJAF1

chemix
Nette Core | 1294
+
0
-

chemix napsal:

Pálivý oběd – DULEZITE

✓ Objednano

petr.pavel
Člen | 533
+
+6
-

Díky za parádní PoSobotu! Už se těším na záznam, abych dohnal přednášky, které jsem prošvihl ve frontě na kafe.

Pro příště bych se přimlouval za jmenovky. Zažil jsem je párkrát s @VitekJezek a pomáhaly mi v hlavě si propojit fyzické lidi s virtuálními z fóra. Pro vysvětlení: U vchodu tenkrát leželo plato se samolepkami, na kterou jsem propiskou napsal svoje jméno (případně nick z fóra / e-mail / twitter) a přilepil na tričko. Když jsem si včera vzpomněl, tak jsem se ptal, ale mám blbou paměť na jména a trapně jsem se dotazoval i přednášejících :-)

@chemix mi říkal, že na PoSoboty chodí často lidi shánět programátory / hledat práci. Kdyby si to napsali na jmenovku, určitě by to pomohlo.

volpet
Člen | 6
+
+9
-

Zdravím. Moc díky za PoSobotu, speciálně za workshop. Je opravdu úžasný že něco takovýho dokáže komunita pro nováčky zorganizovat a ještě k tomu zadarmo. Specificky bych rád vyjádřil dík jednomu „pánovi“, který se mi tam osobně věnoval snad většinu času. Pro mě jako zelenáče v Nette (a věřím že i pro ostatní) to byl opravdu neuvěřitelný kickstart.

Pokud něco takového budete pořádat znovu, myslím že svou účast tam mám jasnou :-)

hunaczech
Člen | 1
+
0
-

Zdravím, chtěl bych se dodatečně omluvit za rychlý úprk ale musel jsem jít plnit povinnosti v jiné části Prahy a nezůstal sem kvůli hiringu.

Pokud někoho moje desetiminutovka zaujala (nábor programátorů pro Rohlik.cz) klidně se ozvěte pokud máte zájem pracovat pro Rohlík :)

Pro pořádek

Slide: http://share.snacktools.com/…DC9/b7piyjpx
Telefon: 607 028 087
E-mail: lukas.hunka@rohlik.cz

Jinak pro příště nějakou zajímavou přednášku klidně připravím :)

chemix
Nette Core | 1294
+
+2
-
Onda
Člen | 20
+
+1
-

Je někde k vidění video → Filip Procházka – Kdyby\Translation ? Moc rád bych to shlédnul ale nepodařilo se mi to najít. Děkuji

Xantes
Člen | 28
+
0
-

Také bych ho rád viděl. Stejně tak i další témata jsou velmi zajímavá.

Zax
Člen | 370
+
0
-

Video asi není, ale Filip dal k dispozici aspoň okomentované slidy, z toho se dá vysosat dost informací ;-)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Video je (celá posobota by měla být nahraná), @chemix jednoduše ještě neměl čas ho editnout a uploadnout :)

chemix
Nette Core | 1294
+
+4
-

chemix v prosinci mel moc vanocnich vecirku a svatecnich oslav :) Do provozu se dostal opet v lednu a vydal posledni video z rijnove posoboty kteremu strasilo ve skrini a tento tyden ma v planu pomalu lifrovat videa z listopadove posoboty na sit. (a nejen to) zustante na prijmu :-)

chemix
Nette Core | 1294
+
+6
-

První video je online Filip Prochazka – Kdyby/Translation https://www.youtube.com/watch?…

chemix
Nette Core | 1294
+
+4
-

Další video je od @Milo GithubAPI Easy Access https://www.youtube.com/watch?…

chemix
Nette Core | 1294
+
+4
-

Další video od @JanTvrdík Nextras\StaticRouter https://www.youtube.com/watch?…

chemix
Nette Core | 1294
+
0
-

Dalsi video predstavujici v kostce AngularJS a jak ho propojit s Nette https://www.youtube.com/watch?…

chemix
Nette Core | 1294
+
0
-

Matěj Jakimov – Moderní metody doporučování obsahu v kostce https://www.youtube.com/watch?…

Jan Kuchař – MultipleFileUploader https://www.youtube.com/watch?…

chemix
Nette Core | 1294
+
0
-

Matouš Skála – MattSkala\chrome-firelogger https://www.youtube.com/watch?…

a tim jsou zaznamy finalni :)