[Posledni sobota 25] Novoroční, Praha, 29. 1. 2011

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Novoroční Poslední sobota

Poslední sobota je pravidelným místem setkání všech fanoušků programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo amatéři. Střídavě se koná v Praze a Brně, občas zavítáme i jinam ;-) Znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou. Vstup na akci je zdarma, jen prosím potvrďte účast.

Program

  • 15:00 – sraz, představení, pokyny pro vyplnění sčítacího dotazníku
  • 17:00 – veřejný betatest obhajoby bakalářské práce – Honza Marek
  • 18:00 – presentace nového CMS (Venne:CMS) – Josef Kříž
  • 19:00 – rozjíždíme PHP v Amazon cloudu – Jiří Koutný
  • 20:00 – diskuze – DI container
Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Jako jeden z mála brňáků prohlašuji, že se rád podívám zase po dlouhé době do Prahy :) (pár PS jsem teď vynechal…)

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

David Grudl napsal(a):

A kde se ztratilo číslo 24?

Jsme si rikali, kdo to jako prvni objevi ; ) Neztratilo, 24. posob preci probehla, jen s rekordne nizkou ucasti. A kvuli precedensu z minuleho roku (kdy se v neprospech prahy prostridalo Brno – Pardubice) by mela byt v lednova v Praze.

Petre, jak to dopadlo v gate-restaurant?

Šaman
Člen | 2634
+
0
-

Co se týče programu, neuděláte někdo úvod do nové databáze, pls?
Případně i srovnání s NotORMem, upřesnit jestli Dibi končí a hlavně jestli má ambice býti používaná místo Doctrine2.

mm-marek
Člen | 61
+
0
-

Představení databáze by bylo fajn… a jaké je téma bakalářky Honzy Marka? Bakalářku jsem psal ještě pomýleně o zendu, až místní mě obrátili ve víře a diplomka se píše v nette :)

Pokud by měl někdo tip na restauraci, jakožto místní se tam můžu vydat jako předvoj a kontrola přístupnosti a použitelnosti :)

tatyalien
Člen | 239
+
0
-

Tak tedy jsem zvedavej jako novic :-)

medhi
Generous Backer | 255
+
0
-

Jak nevím hospodu? A co http://gate-restaurant.cz/ na Florenci? Myslel jsem, že už je to rozhodnuto.
Davide, uděláme ty jmenovky? Viz profesionalizace Poslední soboty, jak jsme se bavili. Určitě je můžu vytisknout černobíle a nastříhat. Nevím kolik stojí ta pouzdra, ale pokusím se podívat v Makru.

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Zrovna jsem se v Gate luxusne naobedval a pritom zarezervoval dole v nekurackem 25 mist na sobotu.

k23
Člen | 13
+
0
-

Taky dorazím :) … konečně.

tatyalien
Člen | 239
+
0
-

Takže platí Gate? Oki, lama přijde za guru spol ;)

medhi
Generous Backer | 255
+
0
-

A jmenovky budou, zařízeno.

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Tesim se na jmenovky!

Jinak budu rad, pokud se lidi napisou na srazy.info – asi tam jeste zitra zavolam a „dorezervuju“ par lidi navic.

Šaman
Člen | 2634
+
0
-

25 míst? Obávám se, že se nevejdem. Kdyby byly mezi přihlášenýma i nějaké holky, tak se to pořeší sezením na klíně, ale takhle to toho nejdu :)


Než jsem to dopsal, tak už to není akutní. Ok, přehlásil jsem se na přijedu určitě, ať pak nedělám zmatky.

Editoval Šaman (25. 1. 2011 23:41)

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Tak bych měl snad na chvíli taky dorazit. Vypadá to nějak s Curry?:-)

tomees
Člen | 59
+
0
-

bude někde sraz? (metro…)

David Grudl
Nette Core | 8111
+
0
-

Takže v Gate je rezervováno 40 míst. Máme projekční plátno a co se týče projektoru vznáším klasickou otázku: máte někdo k dispozici?

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Vitek Jezek napsal(a):

  • 17:00 – veřejný betatest obhajoby bakalářské práce – Honza Marek
  • 20:00 – diskuze – DI container

Pokud budu mít moc velký pocit, že bych se měl poctivě učit, tyto body odpadají :)

mm-marek
Člen | 61
+
0
-

projektor bych měl k dispozici – nedorazím ale dřív jak v 18:00, spíš později. Takže pokud by se nenašel nikdo jinej…

vrana
Člen | 131
+
0
-

Ozvalo se mi pár zájemců, že by si na Poslední sobotě koupilo mou knihu 1001 tipů a triků pro PHP. Abych věděl, kolik kusů mám s sebou vzít, tak všechny zájemce prosím o vyplnění objednacího formuláře. Do data převzetí prosím vyplňte 29.1.2011, já už budu vědět :-). Dorazím doufám před osmou.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

mm-marek napsal(a):

projektor bych měl k dispozici – nedorazím ale dřív jak v 18:00, spíš později. Takže pokud by se nenašel nikdo jinej…

A jsi z prahy nebo odnekud? Dalo by se pro něj stavit a vypůjčit dříve s tím že si ho odneseš sám?

btw: chceme video záznam? veme někdo kameru?

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

tomees napsal(a):

bude někde sraz? (metro…)

Klidně, Florenc, nápad kde přesně?
Co výstup do Sokolovské (směr tramvaj)?

Editoval Majkl578 (28. 1. 2011 3:09)

tomees
Člen | 59
+
0
-

Majkl578 napsal(a):

tomees napsal(a):

bude někde sraz? (metro…)

Klidně, Florenc, nápad kde přesně?
Co výstup do Sokolovské (směr tramvaj)?

může být, na metru na florenci jsem snad ještě nebyl, ale ten východ snad najdu. V kolik se sejdeme?

tatyalien
Člen | 239
+
0
-

Nikoho neznám, takže mám mávat u florence, nebo vlézt do hospody a doufat, že se trefím :-D?

Editoval tatyalien (28. 1. 2011 8:47)

mm-marek
Člen | 61
+
0
-

Patrik Votoček napsal(a):

A jsi z prahy nebo odnekud? Dalo by se pro něj stavit a vypůjčit dříve s tím že si ho odneseš sám?

Jsem z prahy (p-4, budějovická), nicméně projektor si musím sám půjčit. Budu ho mít večer doma, případně zítra po deváté se přesouvám metrem na trase Pavlák, Anděl a pak Motol, kde budu do cca jedné. Pak jsem mimo prahu a dorazím právě později, takže tolik o případném předání.

EDIT: kabel mám, takže jen si to předat…

Editoval mm-marek (28. 1. 2011 11:46)

MilanLempera
Člen | 11
+
0
-

Nechystáte se někdo z Brna? Že bychom mohli jet nějak hromadně…

tomees
Člen | 59
+
0
-

tatyalien napsal(a):

Nikoho neznám, takže mám mávat u florence, nebo vlézt do hospody a doufat, že se trefím :-D?

Stůj na Florenci :-) já minule taky nikoho neznal..

mm-marek
Člen | 61
+
0
-

takže chlapci a děvčata, projektor mám už u sebe… Takže pokud se najde nějakej zítřejší účastník matky měst, můžeme se dohodnout na půjčení.
Jinak bych dovalil z projektorem až později, to je pak otázkou, jestli to má ještě smysl :)

edit: vyřešeno

Editoval mm-marek (28. 1. 2011 18:22)

David Grudl
Nette Core | 8111
+
0
-

Vyřešeno jakože vyřešeno? Nemám odklepávat na Alze to tlačítko „Koupit“?

mm-marek
Člen | 61
+
0
-

Majkl578 obdrží zanedlouho projektor na smluveném tajném místě, jsem rád že se toho chopil někdo, koho aspoň trošku znám z minula…

Já dorazím později, tak mi to tam zatím nezlikvidujte. To že mi někdo zpracuje výpisky z toho co nestihnu, je doufám samozřejmostí :)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

zupa

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Pro zájemce sraz na Florenci ve 14:30–14:45 na výše zmíněném místě. Z metra byste to měli najít snadno – intuice říká, že by mělo stačit sledovat ceduli směrující na tramvaj.

Editoval Majkl578 (28. 1. 2011 23:36)

PetrP
Člen | 587
+
0
-

Kdyby to někdo hledal tak takhle to vypadá: http://maps.google.com/maps?…

Nekuřácká část je v podzemí, vstup odděleně od kuřácké. Otevřete dveře z ulice a hned doleva po schodech dolů.
Kdyžtak se zeptejte obsluhy na nekuřáckou část oni vám to ukážou.

paranoiq
Člen | 392
+
0
-

PetrP napsal(a):

Kdyby to někdo hledal tak takhle to vypadá: http://maps.google.com/maps?…

když otočíte street view směrem na centrum, tak uvidíte upoutávku na „Gay sauna David club“. zajímavé :]

kutny
Člen | 6
+
0
-

Ahoj,

zveřejnil jsem svou prezentaci Rozjíždíme PHP v Amazon cloudu. Můžete si stáhnout i originál včetně všech komentářů a odkazů na tematické tutoriály.

Snad se vám prezentace líbila a ahoj na další PS.

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

No teda…jsem krasavec, to vím…ale chce to víc mávat rukama…ach jo…

crempa
Člen | 198
+
0
-

Venne vypada moc sympaticky :) Kdy planujete zverejneni zdrojaku? U Nette jsem pres 2 roky, vlastni CMS jsem v tom jeste nestihnul a koukam ze asi ani nebudu muset… :)

David Grudl
Nette Core | 8111
+
0
-

Chystáme nový oficiální web Poslední soboty a rozhodli jsme se postupně měnit hashtag #posob na #posobota, protože ten první byl příliš magický („méně magie v Nette“).

ViliamKopecky
Nette hipster | 230
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Chystáme nový oficiální web Poslední soboty (…)

Bude k němu taky nějaká diskuse? :)

pepakriz
Člen | 246
+
0
-

Ohledně Venne:CMS, přípravuju speciální hosting, kde si bude možné založit DEMO účet a vyzkoušet si možnosti publikačního systému. Také se zamýšlím nad připomínkami z poslední soboty a některé věci bych chtěl ještě poladit, takže odvahu ke zveřejnění ještě nemám.

Royce
Člen | 15
+
0
-

Tak jak to vypadá? :-) venne.cz už fičí, chtělo by to ty demo účty.. se těším jak malé dítě.. vypadá to fakt luxusně

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Bezva je ten debug bar ;-)

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Venne.cz sice fičí, ale pořád tam je minimum obsahu… ale taky se těším :)

crempa
Člen | 198
+
0
-

Taky cekam co s venne bude, na neprilis narocne weby to vypada opravdu dobre a nette zaklad primo nabada k vlastnim upravam a rozsirenim :)

Royce
Člen | 15
+
0
-

a hlavně těch pluginů co bude :-P zachvíli taková druhá joomla :-)

David Grudl
Nette Core | 8111
+
0
-

Máme z této posoboty nějaké skupinové foto?

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

pokud vím tak se nedělalo… :-/

gdx
Člen | 26
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Máme z této posoboty nějaké skupinové foto?

ja by som pripomenul foto :D