Best practise přihlášení do modulu admin a front jedním formulářem

MilanB02
Člen | 2
+
0
-

Zdravím,
chtěl jsem se zeptat jak nejlépe udělat přihlášení do modulární aplikace admin / front jedním formulářem.

Nějaké složité ACL není potřeba pouze uživatelé s rolí registered by měli přístup do FrontModule a uživatelé s rolí admins by měli přístup pouze do AdminModule akce a takové by mohli všichni stejně.

Chtěl bych používat přihlášení z jednoho místa – jeden formulář. Než se do toho pustím tak se chci zeptat zda máte nějaký TOP postup.

Pročítám fórum a tak.

Co jsem četl na https://doc.nette.org/…thentication tak potřebuju rolím přiřadit namespace do kterých můžou (pomocí ACL?)

ACL nastavit cca. https://doc.nette.org/…thentication#… kde bude allow('admins', 'backend') nebo allow('registered', 'frontend')

Jak určím ve formuláři jakou rolí se mi přihlásí ten uživatel defakto jak zjistit kam ho přesměrovat jestli do adminu, nebo frontendu?

Když budu dělat ověření přihlášení ($this->user->isLoggedIn()) a role (?? když se nastaví v ACL tak asi roli ověřovat nemusím) ve startup metodě BasePresenteru každého modulu, tak by bylo asi nejrozumější vytvořit nějaký SignModule čistě pro přihlašování?

Děkuji za rady a upřesnění jestli uvažuji správným směrem, nebo ne.
Milan

Václav Pávek
Backer | 97
+
0
-

V Tabulce users budeš mít výchozí sloupec role_id a při přihlášení uživatele přesměruješ do dané sekce webu podle role. Nemusíš ani řešit namespace přihlášení (namespace se využívá pokud máš samostatné přihlášení na front a admin). ACL vyřešíš globálně pro všechny na základě role.

Za mě je front i admin dost odlišný na to aby sdílel stejný login, ale v některých případech je to OK.

MilanB02
Člen | 2
+
+4
-

Václav Pávek napsal(a):

V Tabulce users budeš mít výchozí sloupec role_id a při přihlášení uživatele přesměruješ do dané sekce webu podle role. Nemusíš ani řešit namespace přihlášení (namespace se využívá pokud máš samostatné přihlášení na front a admin). ACL vyřešíš globálně pro všechny na základě role.

Za mě je front i admin dost odlišný na to aby sdílel stejný login, ale v některých případech je to OK.

Tak nakonec jsem to vyřešil dvouma loginama a vypadá to líp. Přístup do každého modulu Admin / Front má svoje přihlášení