Domain Driven Design – Agregace entit

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
StiFF.cz
Člen | 8
+
0
-

Zdravím,
Potřeboval bych radu někoho, kdo má již zkušenosti s DDD metodologií.

Vytvářím databázový model, mám entitu uživatele (informace o fyzické osobě), tu beru jako agregát a uvnitř jsou uživatelské účty jako další entity, v mém modelu předpokládám, že osoba může mít více účtů.
Tady si nejsem jistý, jestli je to správně navrženo, ale předpokládám, že uživatelské účty by měly být spjaty s uživatelem, protože bez něj nemají smysl.

A zajímalo by jak přesně řešit správu těch účtů, předpokládám, že v průběhu práce upravuji účty uživatele přes jeho entitu a pak přes repositář uložím entitu jako celek. A jak by to mělo vypadat uvnitř mapperu? Zatím neřeším nějaké optimalizace, takže celou entitu vždy buď vytvářím a nebo aktualizuji. Odtud další otázka, na kterou nemám zcela jasnou odpověď. Pokud smažu účet přes entitu, poznačit si v konkrétní entitě účtu, že byl smazán a pak provést vymazání až při uložení entity v mapperu?

Díky za rady a berte v potaz, že pro DDD jsem se nerozhodl jenom proto, abych si zkomplikoval správu uživatelů. :)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Znáš pattern „Unit of Work“?

Proč nepoužiješ Doctrine2?

StiFF.cz
Člen | 8
+
0
-

HosipLan napsal(a):

Znáš pattern „Unit of Work“?

Proč nepoužiješ Doctrine2?

Tak to vypadá, že jsem se pokoušel znova vymyslet kolo, díky za radu, ta Doctrine2 vypadá dobře.