cache v sablone a restoreRequest

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
MW
Člen | 615
+
0
-

Zdravim,

mam takovy dotaz. Generuji nejakou tabulku s odskokem na detail a editaci. Po editaci ulozim a potrebuji se vratit zpet pres napr.

$this->application->restoreRequest($this->backlink2);

ten je ulozeny v render metode hlavniho vypisu polozek.

$this->backlink2 = $this->application->storeRequest($expiration = '+60 minutes');

vse funkuje do doby, nez dam sablonu do {cache}

Mohu pozadat o vysvetelni, jak ta cache v tomto pripade funguje?

Diky !

MW
Člen | 615
+
0
-

nikdo prosim nevi, proc by re/storeRequest nefungoval s cachi ?

pawouk
Člen | 172
+
0
-

Upřímně ne zcela chápu co tvá aplikace vlastně dělá. Je to tak že máš tabulku, v ní odkaz na který klikneš, dostaneš se editaci (tedy na jinou stránku/akci) a po uložení se chceš dostat zpět na tu tabulku? Nejak jsem nepochopil formulaci „odskok na detail a editaci“…

Elijen
Člen | 171
+
0
-

Zkusil bych presunout nastaveni backlink do action. Pokud je sablona zacachovana, render metoda by se volat nemela.

Editoval Elijen (6. 12. 2011 10:34)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

@**Elijen**: to je hloupost

@**pawouk**: asi jsi na to kápl, jestli generuje odkazy a pak je cachuje, není se čemu divit.

MW
Člen | 615
+
0
-

@Pawouk: ano tak to bude… omlouvam se, ze jsem to nerozepsal…

mam backling jako persistentni parametr. Po odeslani formulare se vracim na link, ktery se uklada vzdy na rekneme vychozi strance (v renderDefault).

A cachuju sablonu.. kde bych tedy spravne mel backlink ukladat?

Dekuji !

MW
Člen | 615
+
0
-

Prosim, kde bych tedy spravne mel backlink ukladat ? Aby to pak nekolidovalo s cachi?

Diky !

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

No logicky, nemůžeš chtít cachovat šablonu, když chceš mít dynamické parametry v odkazech.

MW
Člen | 615
+
0
-

Myslel jsem, ze by slo nejak vyjmou jen ty backlinky.. co je ukladat jinde? beforeRender ? Nebo je to blbost?

duke
Člen | 650
+
0
-

Backlinky vyjmeš z cache tak, že je doslova vyjmeš z obsahu makra {cache}. Jak jinak by sis to představoval?