Funkční, nefunkční invalidateControl

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
echo
Člen | 134
+
0
-

Zdravím,
mám tady jednu chuťovku. Mám dva ajaxové post dotazy – jeden přes klasický odkaz, druhý přes plupload. Oba směřují na tentýž handle. Když jdu přes odkaz, snippet se invaliduje, ale pokud nahrávám soubor pluploadem, tak se vrátí html celé stránky.

Jediný rozdíl, který mě napadá, je HTTP hlavička požadavku.
Zde přes odkaz:

Host	127.0.0.1
User-Agent	Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:5.0) Gecko/20100101 Firefox/5.0
Accept	application/json, text/javascript, */*; q=0.01
Accept-Language	en-us,en;q=0.5
Accept-Encoding	gzip, deflate
Accept-Charset	ISO-8859-1,utf-8;q=0.7,*;q=0.7
Connection	keep-alive
X-Requested-With	XMLHttpRequest
Referer	http://127.0.0.1/skeleton/www/
Cookie	nette-debug-bar=0:0; nette-debug-panel-Nette-Database-Diagnostics-ConnectionPanel=

Zde plupload přes runtime html5:

Host	127.0.0.1
User-Agent	Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:5.0) Gecko/20100101 Firefox/5.0
Accept	text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
Accept-Language	en-us,en;q=0.5
Accept-Encoding	gzip, deflate
Accept-Charset	ISO-8859-1,utf-8;q=0.7,*;q=0.7
Connection	keep-alive
Content-Type	multipart/form-data; boundary=----pluploadboundaryp164nkm8n6otsd66iu11bgq15sj6
Referer	http://127.0.0.1/skeleton/www/
Content-Length	287750
Cookie	nette-debug-bar=0:0; nette-debug-panel-Nette-Database-Diagnostics-ConnectionPanel=

Jeden postřeh na závěr. Při sendPayload namísto invalidace vše proběhne bez problému u obou. Nápady?

Děkuji

Ani
Člen | 226
+
0
-

Nejsem žádný guru na hlavičky, ale v tom druhým nemáš že je to XMLHttpRequest, takže nette nepozná že je to ajax požadavek. Chce to opravit ten plupload, ať se posílá taky „ajaxově“.

echo
Člen | 134
+
0
-

Abych pravdu řekl, moc se mi v tom hrabat nechce, jen v krajní nouzi. Dle mě by bylo lepší, kdyby se to dalo v Nette nějak vynutit, přecijen payload to posílá bez problémů.

echo
Člen | 134
+
0
-

Asi v tom problém nebude. Vyrobil jsem si udělátko, které mi „vloží“ do HttpRequestu libovolný header. Vynutil jsem si ten XMLHttpRequest a stále nic.

echo
Člen | 134
+
0
-

Beru zpět, volal jsem jej pozdě. Teď to jenom pořešit nějak elegantněji než vkládat natvrdo header v konstruktoru HttpRequest.

echo
Člen | 134
+
0
-

Vyřešeno, dal jsem na radu a upravil plupload.

Jack06
Člen | 168
+
0
-

Mohu se zeptat, jak jsi to upravil, aby fungovalo invalidování snippetů? Díky