InvalidStateException Cannot create journal file ‚/data/www/clients/client30/web112/web/../temp/btfj.dat‘

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
daliborcaja
Člen | 57
+
0
-

Když zavedeni RobotLoaderu přesunu z bootstrap.php do config.neon tak mi aplikace spadne na InvalidStateException Cannot create journal file ‚/data/www/clients/client30/web112/web/../temp/btfj.dat‘.

bootstrap.php (funguje):

<?php
$loader = new RobotLoader();
$loader->addDirectory(LIBS_DIR);
$loader->addDirectory(APP_DIR);
$loader->register();
?>

config.neon (nefunguje):

	service:
		Nette\Loaders\RobotLoader:
			option:
				directory: [%appDir%, %libsDir%]
			run: true

Nevíte kde může být chyba? Práva pro temp mám 777, používám php5.2 bez prefixu.

daliborcaja
Člen | 57
+
0
-

Jak jsem se na to díval podrobněji tak jsem zjistil že i když je robotloader v bootstrap.php tak mu nefunguje asi cache, akorát to hodí jenom warning a app nespadne, viz výstup z fireloggeru.

loader.php:3994 	Warning: Missing cache storage. in …/libs/nette/loader.php:3994
loader.php:3994		trigger_error			[]
loader.php:3943		RobotLoader->getCache		[]
bootstrap.php:27	RobotLoader->register		null
index.php:25		require				["/data/www/clients/clien...eb112/app/bootstrap.php"]

Díval jsem se do složky cache a nejsou tam žádné soubory od robotloaderu. Jsou tam jen šablony převedené do php. Ve starém nette 0.9.x mi to normálně fungovalo a měl jsem tam i soubory toho robotloaderu. Nevíte kde může být problém? Mám verzi 2.0alpha-PHP5.2-nonprefix.

VaKvas
Začátečník | 111
+
0
-

Stejny problem.
Smazal a znovu jsem vytvoril adresar „temp“ a uz to frcelo.

daliborcaja
Člen | 57
+
0
-

VaKvas napsal(a):

Stejny problem.
Smazal a znovu jsem vytvoril adresar „temp“ a uz to frcelo.

Bingo zjistil jsem že mi něco přepsalo oprávnění té složky na 751, ale vím že jsem tam nastavoval 777.
Takže snad se to nestane znova, možná to je ňáké zabezpečení hostingu. Tu složku mám totiž v rootu ftp a webroot je až ve složce web. Ten server ovládá systém ispconfif.