[addon bigfiletools] BigFileTools

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Zde je diskuse o doplňku BigFileTools, která je pokračováním této diskuse.


A mám dvě otázky:

  1. Asi by bylo nejlepší teď založit nové vláno… Je to tak? (doplňky)
  2. Nemělo by tato třída reprezentovat prostě obecně jeden soubor? A pokud ano, co by taková třída měla umět?

Editoval Honza Kuchař (5. 4. 2011 19:34)

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

2. Asi zbytečné, tohle je super jak to je = zaměřené na obrovské soubory.

Dovolil jsem si opravit ty komentáře https://github.com/…8900b55e08b5, ale jestli se to dá nějak předělat do svn netuším.

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Opraveno i v SVN. Přístě si to po sobě přečtu. A děkuji moc!

ale jestli se to dá nějak předělat do svn netuším.

No jistě! Copy&paste. :-)

cuga
Člen | 210
+
0
-

mohl bys naznacit, jak vyuzit tenhle nastroj pri uploadu skrz formulare? diky.

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Tento nástroj řeší manipulaci a osahání souboru na lokáním disku. Se samotným uploadem nemá nic společného. Tedy nějakým způsobem doprav ten soubor z formuláře na lokální disk (třeba pomocí MFU) a potom můžeš tuto knihovnu používat.

cuga
Člen | 210
+
0
-

ok, dik za odpoved… problem nakonec nebyl ani tak ve velikosti, ale spis v tom, ze na localhostu SWF nebyl rozeznan jako obrazek, ale na serveru jo, diky tomu nasledny prevod na obrazek vyzral vsechnu pamet a zkapal…

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Oznamuji, že doplněk je nově dostupný na githubu. SVN repozitář je zatím pořád funkční, vyvíjet se však bude v GITu.

Těším se na pull requesty, forky a všechny další vymoženosti, které GIT přináší.

Používáte-li svn:externals, tento článek je určený pro vás.

(V případě, že bych dělal něco proti GIT-best-practices, prosím upozorněte mě na to, jsem GIT-zelenáč)

Tori
Člen | 32
+
0
-

@Honza Kuchař: Funkce realpath vrací false pro soubory přes 2GB, což je dost nevhod (mj. sizeCurl() mi pak vracela 4096 bajtů, teda velikost aktuálního adresáře skriptu, protože dostala jen file://). Dalo by se od uživatele doplňku požadovat, aby vždy zadával absolutní cesty k souborům, s tím že relativní cesty může používat na vlastní riziko a bez záruky správného výsledku? Co myslíš?

Na getcwd() se úplně spolehnout nedá (např. v CLI). Možná by se dal adresář aplikace dohledat z debug_backtrace, ale při různosti použití (Nette, jiný FW, samostatně) by tam byl asi kopec podmínek. (A vlastně vůči čemu by se zadávaly relativní cesty – hl.adresáři aplikace nebo volajícímu skriptu?)

Editoval Tori (18. 3. 2013 1:32)

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Oush! S tím jsem se nikdy nesetkal. Jsem teď mimo Brno, prosím založ issue na GIT hubu, ať se na to nezapomene. Díky! H.