Aplikace na jednoduchou správu dat

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Ondřeji
Člen | 1
+
0
-

Dobrý den přeji,

jsem středně zběhlý v PHP, ale už jsem nějaký ten čas v něm nic nedělal. Potřebuju teď udělat takovou menší aplikaci a říkal jsem si, že Nette by mohlo pomoci. Chtěl jsem se zeptat na váš názor, zda je to vhodný nástroj pro tuto věc, jaký addon případně zvolit nebo tak něco.

Je to velice snadné. Jde jen o stránku, na které se po autentizaci nabízí přidání nějakých dat z formuláře (párkrát textarea, nějaké inputy a selecty), které se nakrmí do databáze. Bude možné nějaké předvyplnění z šablony, nic extra. Pak každý tento soubor dat se nějak naformátuje do trochu komplexnějšího HTML dokumentu, který by se možná mohl i nějak nacachovat, protože se bude měnit jen sporadicky. Úprava stejnou formou jako přidávání. Pak by se možná mohl dát exportovat do PDF, což předpokládám půjde jen přes nějakou externí knihovnu.

Takových aplikací pro vlastní použití budu dělat více, vždy půjde jen o nakládání s daty a o jejich správu.

Předpokládám, že jsem na správné adrese, protože jsem se už koukal po dibi, tvoření formulářů a podobných věcech. Pro jednoduchost bych asi volil SQLite a předpokládám, že Nette jako takové bude stačit na všechno ostatní více než dostatečně (krom PDF).

Na DataGrid jsou data příliš složitá. Koukal jsem ale po PdfResponse a asi se bude hodit.

Díky za jakýkoliv názor, jsem v tomto nový, tak uvítám cokoli.

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Nette sa na takuto ulohu vylozene hodi. Prvu cast (autentifikaciu) mame dokonca vyborne spracovanu formou tutorialu.

Zvysne funkcie (formulare na add a edit) je presne ta parketa, kde Nette exceluje. Drz sa rovnakeho postupu ako v ACL tutoriali – Formulare a ich spracovanie definuj v samostatnych suboroch. Doporucujem ti do pozornosti Rucni vykreslovani formularu – lepsia kontrola nad samotnym vzhladom formulara.

S cim sa asi trocha poperes je Modelova cast applikacie – kazdy z nas si to navrhuje inak, Doctrine, Dibi, NotORM, Nette\Database. Osobne v ramci jednoduchosti doporucujem Dibi s nejakym simple wrapperom a API typu:

// READ
$this->template->articles = Articles::findByUserId(5);

// WRITE
$articlesModel = new Articles();
$articlesModel->createNew($data = array(
  'bla' => 'blabla',
));

Kludne sa s dalsimi otazkami obrat na (konkretne) forum. A vitaj do Nette komunity.

Editoval srigi (9. 2. 2011 6:51)