AutoUSE – usnadnění přechodu na namespace verzi (nejen) Nette

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
norbe
Backer | 405
+
0
-

Ahoj,

právě jsem zveřejnil nástroj, který by měl usnadnit přechod Vašeho projektu či doplňku na namespace verzi Nette.

Funguje to tak, že prolítne všechny zdrojové kódy a uloží si názvy použitých a definovaných tříd a dalších potřebných informací. Na základě toho pak do zdrojových kódů přidá příkazy use Namespace\Class.

Předem upozorňuju, že je to poměrně dost pomalý (můj projekt v nette to zpracovává asi 750 sekund), ale pořád je to rychlejší než procházet zdrojové kódy ručně. Z toho důvodu je taky nastavený time limit na 1 hodinu.

Zdrojový kód a pár dalších informací na githubu.

MartyIX
Člen | 217
+
0
-

Vypada to velmi pekne! Zkusil jsem to na jednom projektu (rekl bych tak stredne velky projekt) a trvalo to pouhych 15 sekund, takze rychlost taky super!

Jak dlouho jsi to psal, jestli se smim otazat?

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

V Nette mezitím vznikly vlastní nástroje na takovéto přechody: https://github.com/…de-Migration

hrach
Člen | 1834
+
0
-

Netti je naprosto nepouzitelny. Chybi polovina trid. (Vyzkouseno v praxi)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Je třeba brát v úvahu, že Code-Migration byl dělaný konkrétně na usnadnění přechodu na nové namespace. Čili je to jeden z kroků, který je potřeba udělat při přechodu mezi 0.9 na >=2.0

Mně fungoval perfektně, dokonce mi doplnil use u mých namespace.

norbe
Backer | 405
+
0
-

MartyIX napsal(a):

Vypada to velmi pekne! Zkusil jsem to na jednom projektu (rekl bych tak stredne velky projekt) a trvalo to pouhych 15 sekund, takze rychlost taky super!

V tom případě mám já pěkně pomalej stroj :D

>

Jak dlouho jsi to psal, jestli se smim otazat?

Dělal jsem na tom tak nějak podle chuti, takže se to blbě počítá… Základ byl během odpoledne, pak jsem tak 2–3 týdny ladil detaily.