Jak „správně“ pracovat s GITem?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
blacksun
Člen | 177
+
0
-

Ahoj,

našel by se někdo, kdo by uměl člověka „proškolit“ v používání GITu?
Nějaké základy mám, něco jsem našel různě po netu, ale zatím se mi nedaří některé věci udělat tak, jak chci. Zkouším různé nástroje – Tortoise Git, Git Extensions, konzole.. nic co by bylo nějak strašlivě uživatelsky jednoduché.

Jestli třeba někdo neškolil kolegy v práci nebo jak jste se učili, nějaké vaše best practises..

Výsledkem bych chtěl fungovat asi tak, že z hlavního bare repozitáře (pro každý projekt) se checkout-ne lokální working copy, kde si každý pracuje a výsledek pak zase pushnout zpět. Nedařilo se mi nějak jednoduše mergovat změny do hlavního repozitáře, slučovat vývojové větve s master atp. Což si myslím, že všechno jen plyne z nezkušenosti, takže nakopnutí nebo nějaké tipy by pomohly.

Vím, že používání GIT není svázáno žádným hlavním how-to nebo tak, ale určitě nějaký rozšířenější styl práce, který obecně vyhovuje, existuje.

Budu rád, když se podělíte o vaše GIT workflow, postřehy, tipy a nápady.

Díky

Edit: ještě doplnění – jak lokální working copy tak „centrální“ repozitář nejsou na linuxu a práce s nimi bude výhradně z Windows (Visual Studio, NetBeans, PhpEd)

Editoval blacksun (16. 11. 2010 19:00)

ic
Člen | 430
+
0
-

Pro NetBeans jak tam čtu je pěkný plugin ngit, který se stará o commity, updaty a diff taky zvládá, je to s ním velice jednoduché… repozitář ukládá k projektu, ale snad to půjde nastavit i jinak. Ale nové NetBeansy mají mít nějakou podporu git-u už v sobě, na to se fakt těším. Odesílání do vzdáleného repozitáře dělám přes bash, což není zrovna nejkomfortnější, ale na nic lepšího jsem zatím taky nedošel.

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Docela dobrej GUI program je SmartGit

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Honza Marek napsal(a):

Docela dobrej GUI program je SmartGit

+1 :-)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

GIT používám už něco přes rok a musím konstatovat že GUI se hodí jenom na Prohlížení logu a DIFF workdir vs. HEAD. Na všechno ostatní je lepší bash.

Ad proškolení: http://git-fu.cz/

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

…a to je samozřejmě jen a pouze otázkou vkusu a pohodlí :-) Já to mám opačně, více SmartGit, méně CLI. Nejlepší bude najít si svojí kombinaci…těžko radit co, jak a kdy používat.

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Doporučuji si přečíst aspoň půlku knížky Pro Git. Je zdarma v češtině i v angličtině na webu. Budeš si pak připadat jak Git guru :)

Co se týče GUI vs. CLI – CLI je pro práci s Gitem přirozenější, vznikl pro něj. Např. takový TortoiseGit naprosto před uživatelem skrývá tzv. staging area a všechny možnosti příkazu git rebase skutečně nelze vmístit do jednoho dialogového okna.