Vypsání strukturovaných komentářů

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
plasmo
Člen | 66
+
0
-

Ahoj,
mohu se zeptat, jak nejlépe a nejednodušejc vypsat strukturovaný komentáře stylem

komentar

  • odpoved1

--odpoved2
---odpoved3
komentar2
.
.
.
komentar n
  
s tim ze tabulka vypada takto:
id nazev rodic
  
sloupec rodic vzdy obsahuje id nadrazeneho komentare, rodic 0 znamena ze to je komentar a rodic <> 0 znemena odpoved na predchozi komentar

Koukal jsem na doplňek TreeView, ale to není přesně ono co potřebuju. Nevím akorat jak na to v Nette. Díky za pomoc

na1k
Člen | 288
+
0
-

Já jsem používal trochu jinou tabulku – něco jako id, parent, level, order s tím, že odkaz na rodiče je spíš přepych a je potřeba při manipulaci udržovat všechny komentáře k jednomu článku seřazené podle order. Jelikož je ale vždycky mnohem víc vypisování než přidávání/mazání, pořád se krutě vyplatí to mít předrovnané. Vypisuješ pak už jednoduše podle order a podle level určíš zanoření, v tomhle případě asi nějaké odsazení zleva.

Cílem je co nejvíce omezit dotazy, v tomhle případě zvládneš všechno v jediném. U klasické stromové struktury kterou popisuješ ti ale (za předpokladu neomezeného počtu zanoření) počet dotazů dost naroste.

Editoval na1k (30. 10. 2010 17:54)

plasmo
Člen | 66
+
0
-

na1k napsal(a):

Já jsem používal trochu jinou tabulku – něco jako id, parent, level, order s tím, že odkaz na rodiče je spíš přepych a je potřeba při manipulaci udržovat všechny komentáře k jednomu článku seřazené podle order. Jelikož je ale vždycky mnohem víc vypisování než přidávání/mazání, pořád se krutě vyplatí to mít předrovnané. Vypisuješ pak už jednoduše podle order a podle level určíš zanoření, v tomhle případě asi nějaké odsazení zleva.

Cílem je co nejvíce omezit dotazy, v tomhle případě zvládneš všechno v jediném. U klasické stromové struktury kterou popisuješ ti ale (za předpokladu neomezeného počtu zanoření) počet dotazů dost naroste.

Děkuju, ale vůbec se mi nedaří zajistit to rovnání komentářů při přidání dalšího, aby si to samo aktualizovalo sloupec order … :( mohl by si mi ještě nastínit toto? Děkuju

Varianta vybrat všechny dalsi komentare po rodici a udelat order+1 mi neprošla :(
Vypadá to takhle ted

Editoval plasmo (30. 10. 2010 22:42)

jansfabik
Člen | 193
+
0
-

Já používám tohle:
http://dev.mysql.com/…al-data.html

Je to docela jednoduchý způsob jak držet v databázi strom s libovolnou hloubkou. Něco o tom psal i Jakub Vrána. Já na to používám v MySQL uložené procedury.

plasmo
Člen | 66
+
0
-

Děkuju. Vyřešno