nevýhody aneb nette na férovku …

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
keydog
Člen | 1
+
0
-

Zdravím,
hodlám začít s nějakým php frameworkem a líbí se mi prozatím Nette, kvůli pro mě fajn kódu, důrazu na bezpečnost, filozofie..prostě sympaťák a nejspíš dám našemu přátelství šanci.

Chci se ale zeptat uživatelů na férovku jaké jsou nevýhody, nebo kde vidíte slabiny Nette?

díky

JB

22
Člen | 1478
+
0
-

asi jen slabší dokumentace, ale zase tím hledáním se toho hodně naučíš, protože seš nucenej číst i to, co nepotřebuješ momentálně :-)

Editoval 22 (21. 3. 2010 18:57)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

wow po dlouhé době vlákno u kterého musím přemýšlet… :-D

Zkusím to v bodech

celkově největším problémem nette je to že je to „mladý“ projekt.

upozorňuji že výše popsané je čistě můj názor! pokud mě něco dalšího napadne doplním.

Tharos
Člen | 1030
+
0
-

S tou dokumentací mi ale připadá, že někdy se haní už spíš ze setrvačnosti. Nette z počátku skutečně mělo v dokumentaci velmi velké rezervy (který projekt ne…), ale teď už se situace ustálila a nyní je myslím dokumentace na dobré úrovni. Myslím, že jsou i podstatně hůře zdokumentované nástroje :).

Mně občas vadilo, že chvílemi novinky ve frameworku přibývaly skutečně rychlým tempem a člověk pořád řešil dilema, jestli: v tomhle projektu ještě použít staré šablony a nové až v dalším, či to refaktorovat… v tomhle použít starou adresářovou strukturu a novou až v dalším projektu, či to refaktorovat… Takže mně osobně takhle vznikalo dost webů, kde měl každý svá specifika a využíval něco, co v jiném projektu bylo již vyřešeno „moderněji“. No a když jsem pak musel udržovat ty projekty paralelně, byl to občas zážitek :).

Nicméně i tohle mi teď už připadá vyřešené, protože vývoj nekráčí kupředu tak mílovými kroky a současná produkční verze je již nějaký pátek na světě. Co mně osobně chybí: nějaký šikovný standardní CRUD či skutečně dotažené ORM pro PHP <5.3. Prostě mi připadá, že nejvíc psaní je teď v modelech, kde samotné Nette zas až tolik nepomáhá.

Editoval Tharos (21. 3. 2010 19:21)

repli2dev
Člen | 57
+
0
-

K dokumentaci – za ty poslední dva roky se množství dokumentace zvedlo, přijde mi ale, že často v ní chybí více příkladů, poznámek apod.

Často se mi stává, že kvůli nějaké nezdokumentované drobnosti strávím hodinku snahou zjistit, co Nette vlastně dělá a proč.