Tailwind – spolupráca s Latte

Richard17
Člen | 16
+
0
-

Dobrý deň, chcem sa opýtať, ako mám spojiť Tailwind + Nette, tak aby mi to v latte šablóne automaticky riešilo css „Dizajn“

ďakujem za odpoveď

Marek Bartoš
Nette Blogger | 1177
+
+1
-

Pokud chceš napovídání css tříd z Tailwindu v Latte, tak v IDE od JetBrains je v Settings | Languages & Frameworks | Style Sheets | Tailwind CSS v sekci "includeLanguages" možné nastavit "latte": "html",

Pokud ne, tak těžko říct, na co se vlastně ptáš 🤷

Editoval Marek Bartoš (5. 11. 2023 18:17)

Richard17
Člen | 16
+
0
-

Marek Bartoš napsal(a):

Pokud chceš napovídání css tříd z Tailwindu v Latte, tak v IDE od JetBrains je v Settings | Languages & Frameworks | Style Sheets | Tailwind CSS v sekci "includeLanguages" možné nastavit "latte": "html",

Pokud ne, tak těžko říct, na co se vlastně ptáš 🤷

Vytvoril som dizajn cez Tailwind „Klasické HTML súbory“.. Teraz som natiahol cez composer Nette. A dizajn chem postupne vkladať do šablón z HTML do latte, ale chcem, aby som cely dizajn tvoril priamo v latte „IDE JetBrains použivam“, lebo ked chcem upraviť styli v latte už sa mi to nerenderuje. Ako nakonfigurovať tailwind.config.js ?

Ďakujem za odpoveď

emololftw
Člen | 81
+
+1
-

Ahoj, používáš postcss že? v tailwind.config.js je nutné přidat wildcard pro latte soubory.

content: [
	'./app/**/*.{latte,php}'
]

Editoval emololftw (5. 11. 2023 18:58)

Richard17
Člen | 16
+
0
-

emololftw napsal(a):

Ahoj, používáš postcss že? v tailwind.config.js je nutné přidat wildcard pro latte soubory.

content: [
	'./app/**/*.{latte,php}'
]

Dik funguje to.. kusok pomalšie načitava ale ideto

emololftw
Člen | 81
+
+2
-

Richard17 napsal(a):

emololftw napsal(a):

Ahoj, používáš postcss že? v tailwind.config.js je nutné přidat wildcard pro latte soubory.

content: [
	'./app/**/*.{latte,php}'
]

Dik funguje to.. kusok pomalšie načitava ale ideto

Při uložení a změně latte/php souboru to reloadne celou stránku. Pokud budeš standardně editovat js/scss soubory měl by se ti aplikovat HOT reload.

Kcko
Člen | 465
+
-1
-

Příště si pořádně přečti dokumentaci, je tam uvedený jasný postup.

https://tailwindcss.com/…installation

To, že používáš Nette nebo něco jiného s tím vůbec nesouvisí, jde jen o tailwind.config a jeho nastavení TW nezajímá, že to píšeš v PHP / Nette.