Přesměrování na špatnou adresu asi kvůli cache

MichiHory
Člen | 2
+
0
-

Ahoj, teď nově testuju Nette a setkal jsem se s dost zajímavým problémem. Zkoušel jsem přidat nové routy, ale teprve jsem to zkoušel a napoprvé mi to nevyšlo. Místo stránky /services se stránka přesměrovala na /images/website/services. To jsem vyřešil a můj router vypadá aktuálně takhle:

final class RouterFactory
{
	use Nette\StaticClass;

	public static function createRouter(): RouteList
	{
        $router = new RouteList;

        $router->addRoute('images','Website:images');

        $router->addRoute('services','Website:services');

        $router->addRoute('contact','Website:contact');

        $router->addRoute('<presenter>/<action>[/<id>]', 'Website:default');
		return $router;
	}
}

Problém je v tom, že v prohlížeči, který běžně používám, neustále dochází k přesměrování na /images/website/services. Stránka /services se bez přesměrováni otevře jen na jiném prohlížeči a nebo v inkognito módu. To mě vede k závěru, že to přesměrování musí být nějak cachované. Snažil jsem se to vyřešit následovně:

  1. Vymazat všechny data o stránce v prohlížeči
  2. Smazat cache ve složce /temp v projektu
  3. Do souboru common.neon, jsem přidal
routing:
	cache: false

Žádné řešení ale nezabralo. I když mi to nemusí vyloženě vadit při vývoji, tak by bylo nepříjemné, kdybych třeba udělal změnu v routování, nasadil to na produkci a zákazník by byl přesměrováván na špatnou adresu, která fungovala dřív. Proto prosím o radu, jak to vyřešit.

m.brecher
Generous Backer | 762
+
0
-

@MichiHory

Problém je v tom, že v prohlížeči, který běžně používám, neustále dochází k přesměrování

Vyvíjíš na localhost ??

Pokud ano, pamatuji se, že na localhostu mě kdysi také dělalo velké problémy, že si prohlížeč cachoval přesměrování a dalo hodně práce tu cache smazat. Můžeš zkusit jiný prohlížeč, kde to cachované nebude, nebo nějakou tvrdší formu vymazání cache (Ctrl + Shift + R).

Editoval m.brecher (2. 10. 2023 19:00)

David Grudl
Nette Core | 8149
+
+2
-

Otevři v prohlížeči Developer Tools (Ctrl+Shift+I nebo Cmd+Option+I) a v panelu Network vypni cache, aby se do ní neukládaly přesměrování.

MichiHory
Člen | 2
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Otevři v prohlížeči Developer Tools (Ctrl+Shift+I nebo Cmd+Option+I) a v panelu Network vypni cache, aby se do ní neukládaly přesměrování.

Moc děkuju, tohle pomohlo