Chyba pri spustení projektu na macu

Sanada
Člen | 18
+
0
-

Zdravím,

na macu sa snažím spustiť projekt, ale ukazuje mi chybu:

Creation of dynamic property Tracy\DefaultBarPanel::$cpuUsage is deprecated

pozeral som nejaké články na túto tému a jeden z nich hovoril, že je potrebné znížiť php od 7,4 do 8,2.
Nejaký nápad?

Dik

Sanada
Člen | 18
+
0
-

Tak skúsil som znížiť php nasledovne:

brew install php@8.1
brew unlink php@8.2
brew link php@8.1

a ukázalo mi novú chybu

Service 'routing.router': Method App\Router\RouterFactory::createRouter() is not callable.

v čom je stále problém?

Sanada
Člen | 18
+
0
-

Nainštaloval som si aj composer a vytvoril som prvotný projekt

composer create-project nette/web-project moj_project

následne som spustil …

localhost:3000/www/

a ukázalo mi chybu …

Cannot load presenter 'Www', class 'App\Presenters\WwwPresenter' was not found.

Už som zúfalý … ani tak, ani tak … ani starý jednoduchý projekt mi nefunguje … ani nový vytvorený pomocou composera …

mystik
Člen | 292
+
+1
-

Proc u toho posledniho davas do url to /www/? Podle te chyby ti docroot smeruje spravne do www takze to www v url je uz navic a appka ho zkousi interpretovat jako nazev presenteru.

mystik
Člen | 292
+
0
-

Jinak celkove to vypada ze mas konflikt mezi verzi PHP pro kterou jsi instaloval zavislosti a verzi na ktere to spoustis.

Jak vypada tvuj composer.json a co ukaze composer show?

Sanada
Člen | 18
+
0
-

mystik napsal(a):

Proc u toho posledniho davas do url to /www/? Podle te chyby ti docroot smeruje spravne do www takze to www v url je uz navic a appka ho zkousi interpretovat jako nazev presenteru.

Pretože bez /www mi ani neukáže žiadnu stránku ..
1.) spušťam nette cez macbook … mám phpserver …
2.) vo finderi kliknem na priečinok môjho projektu ⇒ vlastnosti ⇒ Nový tab Terminálu v priečinku ⇒ následne v terminálu zadám príkaz ⇒ php -S localhost:3000 … čím sa spustí localhost … a keďže som prvotnú cestu dal na priečinok s názvom projektu … za localhost:3000 pripojiť cestu k www priečinku …

Sanada
Člen | 18
+
0
-

mystik napsal(a):

Jinak celkove to vypada ze mas konflikt mezi verzi PHP pro kterou jsi instaloval zavislosti a verzi na ktere to spoustis.

Jak vypada tvuj composer.json a co ukaze composer show?

composer.json

{
	"name": "nette/web-project",
	"description": "Nette: Standard Web Project",
	"keywords": ["nette"],
	"type": "project",
	"license": ["MIT", "BSD-3-Clause", "GPL-2.0", "GPL-3.0"],
	"require": {
		"php": ">= 8.0",
		"nette/application": "^3.1",
		"nette/bootstrap": "^3.2",
		"nette/caching": "^3.2",
		"nette/database": "^3.1",
		"nette/di": "^3.1",
		"nette/forms": "^3.1",
		"nette/http": "^3.2",
		"nette/mail": "^4.0",
		"nette/robot-loader": "^4.0",
		"nette/security": "^3.1",
		"nette/utils": "^4.0",
		"latte/latte": "^3.0",
		"tracy/tracy": "^2.9"
	},
	"require-dev": {
		"nette/tester": "^2.4",
		"symfony/thanks": "^1"
	},
	"autoload": {
		"psr-4": {
			"App\\": "app"
		}
	},
	"minimum-stability": "stable",
	"config": {
		"allow-plugins": {
			"symfony/thanks": true
		}
	}
}

composer show ukazuje …

latte/latte           v3.0.6  ☕ Latte: the intuitive and fast template engine for those who want the most secure PHP sites. Introduces context-sensitive escaping.
nette/application     v3.1.10 🏆 Nette Application: a full-stack component-based MVC kernel for PHP that helps you write powerful and modern web applications. Write less, have cleaner code and your work will...
nette/bootstrap       v3.2.0  🅱  Nette Bootstrap: the simple way to configure and bootstrap your Nette application.
nette/caching         v3.2.2  ⏱ Nette Caching: library with easy-to-use API and many cache backends.
nette/component-model v3.0.3  ⚛ Nette Component Model
nette/database        v3.1.7  💾 Nette Database: layer with a familiar PDO-like API but much more powerful. Building queries, advanced joins, drivers for MySQL, PostgreSQL, SQLite, MS SQL Server and Oracle.
nette/di              v3.1.2  💎 Nette Dependency Injection Container: Flexible, compiled and full-featured DIC with perfectly usable autowiring and support for all new PHP features.
nette/finder          v3.0.0  🔍 Nette Finder: find files and directories with an intuitive API.
nette/forms           v3.1.11 📝 Nette Forms: generating, validating and processing secure forms in PHP. Handy API, fully customizable, server & client side validation and mature design.
nette/http            v3.2.2  🌐 Nette Http: abstraction for HTTP request, response and session. Provides careful data sanitization and utility for URL and cookies manipulation.
nette/mail            v4.0.0  📧 Nette Mail: handy email creation and transfer library for PHP with both text and MIME-compliant support.
nette/neon            v3.4.0  🍸 Nette NEON: encodes and decodes NEON file format.
nette/php-generator   v4.0.6  🐘 Nette PHP Generator: generates neat PHP code for you. Supports new PHP 8.2 features.
nette/robot-loader    v4.0.0  🍀 Nette RobotLoader: high performance and comfortable autoloader that will search and autoload classes within your application.
nette/routing         v3.0.4  Nette Routing: two-ways URL conversion
nette/schema          v1.2.3  📐 Nette Schema: validating data structures against a given Schema.
nette/security        v3.1.7  🔑 Nette Security: provides authentication, authorization and a role-based access control management via ACL (Access Control List)
nette/tester          v2.5.0  Nette Tester: enjoyable unit testing in PHP with code coverage reporter. 🍏🍏🍎🍏
nette/utils           v4.0.0  🛠  Nette Utils: lightweight utilities for string & array manipulation, image handling, safe JSON encoding/decoding, validation, slug or strong password generating etc.
symfony/thanks        v1.2.10 Encourages sending ⭐ and 💵 to fellow PHP package maintainers (not limited to Symfony components)!
tracy/tracy           v2.10.2 😎  Tracy: the addictive tool to ease debugging PHP code for cool developers. Friendly design, logging, profiler, advanced features like debugging AJAX calls or CLI support. You...
Sanada
Člen | 18
+
0
-

UŽ mi to IDE !!!

1. Spúšťal som project v terminálu týmto kódom …

php -S localhost:3000

ale našiel som tento kód, ktorý localhost nasmeruje priamo na www …

php -S localhost:3000 -t www
Sanada
Člen | 18
+
0
-

A čo sa týka tých starších projektov, tak tam je možné, že je konflikt so starým nette / verziou PHP …
ale pokiaľ dám …

composer upgrade nette

tak mi ho zvýši z 2.4 (starý projekt) na 2.5 … ale viac mi nejde … php som mal vtedy, keď som vytváral tento projekt asi 7.4 ak sa nemýlim …

mystik
Člen | 292
+
0
-

Potrebujes vedet pro jakou verzi ten projekt mas a spoustet to na te spravne. Pokud chces upgradovat tak upgraduj vsechny balicky naraz a ne jen nette. Upgrade ale bude vyzadovat i zasahy v appce.

Abys zjistil proc to jde max na 2.5 zkus composer why nette