0.9.3 nebo až 1.0?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Tenhle post se chystám napsat už od nového roku. Ale vždy jsem si říkal že počkám alespoň týden od implementace nějaké novinky (aby se to uleželo). Jenomže poslední dobou je novinka každou chvíli. A to je taky důvod proč se chci zeptat jestli by nestálo za to udělat další zakonzervovanou verzi protože changelog pro 0.9-dev je už docela rozsáhlý.

Je v plánu vydat stable 0.9.3 nebo až 1.0? Je už znám alespoň přibližný termín (Q1/2/3/4)?

David Grudl
Nette Core | 8133
+
0
-

Nette není projektem, kde by se vydávaly verze podle plánů, takže na druhou otázku neumím odpovědět. Stable vydám tehdy, když nové featury lze považovat za stable.

Co je tedy nového od 0.9.2 stable:

  • samozřejmě nějaké bugfixy
  • OldPresenter: změněná adresářová struktura, $oldLayoutMode a vypnutí automatické invalidace při signálu
  • nové snippety {snippet:name}
  • OldIdentity vs. Identity: změna getName vs. getId
  • výrazné zrychlení RobotLoaderu
  • nová vrstva Nette\Reflection a anotace odolávající eAcceleratoru
  • Forms: přepsaný generátor JavaScriptu InstantClientScript
  • FileStorage: ukládání tagů do SQLite
  • vylepšení Routing Debugger
  • šablony: podpora pro <?xml ?>
  • SmartCachingIterator: isFirst() and isLast() supports grid rendering
  • přidání funkcí callback(), dump() a třídy Nette\Web\Context, Nette\Callback, DateTime53
  • Debug::enable() a seznam IP adres
  • anotace @serializationVersion
  • Image: zrcadlení pomocí resize()
  • a možná jsem na něco zapomněl…

Ty zásadnější věci jako OldPresenter (chceme ho?), změněná adresářová struktura (chceme ji?), nové snippety, InstantClientScript, anotace, FileStorage&SQLite stále nějak nepovažuju za stable nebo za dokončené (vy jo?). Takže buď je možnost vydat 0.9.3 bez nich, jakožto bugfix + balík drobných vylepšení, nebo vyčkat.

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Zrovna dneska jsem byl nemile překvapen tou změnou u Identity. Je totiž velmi nenápadná. Jinak je to samozřejmě změna k lepšímu, o tom žádná.

David Grudl
Nette Core | 8133
+
0
-

Ano, změna Identity umí být nepříjemná, tohle chce před vydáním stable ještě nějak vychytat.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Nette není projektem, kde by se vydávaly verze podle plánů, takže na druhou otázku neumím odpovědět. Stable vydám tehdy, když nové featury lze považovat za stable.

Tohle zcela chápu Nette je přece jen hodně mladý projekt.

  • nové snippety {snippet:name}

Nemáte někdo link na vlánkno kde se řešilo za jakých podmínek fungují tak jak by měly? (bez zavináčů)

Ty zásadnější věci jako OldPresenter (chceme ho?)

Mě připadá jako naprostá zbytečnost ale někomu možná ne.

Takže buď je možnost vydat 0.9.3 bez nich, jakožto bugfix + balík drobných vylepšení, nebo vyčkat.

Já klidně vyčkám šlo mě spíše o takové nějáké „zhodnocení“ situace, které mě tvůj post poskytl.

Možná by stálo zato mít takovýhle seznam někde na wiki? (je to jenom návrh) + tam mít napsáno na čem se aktuálně pracuje / co se řeší. Nebo už je to reálně možné vyčíst z issues na githubu?

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

Vyčíst z issues to zatím nejde, ale nedával bych to do wiki. Github samotný na to má mnohem lepší podporu ve wiki každého projektu a „issues“ se dají díky tagům využít i k jiným věcem než jen hlášení chyb.

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

OldPresenter: než přepíšu aplikaci do nové struktury tak to bude chvíli trvat, takže OldPresenter se mi určitě hodí…

Ale nebyl bych proti vydání v některých ohledech „nekompatibilního“ Nette (Identity, OldPresenter, adresářová struktura, možná ještě něco), která by kompatibilní věci typu OldPresenter a OldIdentity neobsahovala a k tomu vydat „kompatibilní“ balík, ve kterém by byly tyto věci přibalené.
(výhoda „nekompatibilního“ Nette by byla pro ty, kteří staré funkce nepoužívají a měli by o pár řádků méně kódu :))

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

gmvasek napsal(a):

Ale nebyl bych proti vydání v některých ohledech „nekompatibilního“ Nette (Identity, OldPresenter, adresářová struktura, možná ještě něco), která by kompatibilní věci typu OldPresenter a OldIdentity neobsahovala a k tomu vydat „kompatibilní“ balík, ve kterém by byly tyto věci přibalené.

Tak mě napadá co tyhle věci jak OldPresenter, OldIdentity přesunot z Nette složky do tools/BC? Aby to u nových aplikací zbytečně nedělalo bordel. Ano teď jsou to 2 soubory ale může se stát že to někdy bude třeba 20 souborů. I když teď mě napadlo že tu asi bude malinko problém s minifikovanou verzí. :-(

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Imho by nebyl problém vydat BC addony minifikovaně zvlášť a do aplikace si je includovat stejně jako v případě neminifikovaných BC addonů… Sice to budou 2 soubory místo jednoho, ale to se dá přežít :)

Ani
Člen | 226
+
0
-

David Grudl napsal(a):

změněná adresářová struktura (chceme ji?)

Ta nová je dobrá, jen bych čekal nějakou větší podporu pro moduly, když jsou tam teď ty souboru skutečně jako samostatné. Takhle si člověk musí vytvářet nějaký vlastní „loader“, nejlépe(?) přepisovaním application, tam bych čekal něco přímo v nette. Nakonec i hodně dotazů na fóru směřuje k modulárním aplikacím, a jak to spojit.

odin
Člen | 50
+
0
-

Ani napsal(a):

David Grudl napsal(a):

změněná adresářová struktura (chceme ji?)

Ta nová je dobrá,…

+1

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Taky se mi líbí, jen nebylo „oficiálně řečeno“, kam v té struktuře dát @layout.phtml pro všechny moduly a BasePresenter. Mít to ve složce app/presenters, kde by byl jen jeden BasePresenter a v app/templates, kde by byl jen jeden layout, se mi fakt nechce.

BasePresenter jsem dal do app/ (a vypadá tam dobře :)), společný layout jsem zatím nepotřeboval.

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Ondřej Mirtes napsal(a):

Taky se mi líbí, jen nebylo „oficiálně řečeno“, kam v té struktuře dát @layout.phtml pro všechny moduly a BasePresenter. Mít to ve složce app/presenters, kde by byl jen jeden BasePresenter a v app/templates, kde by byl jen jeden layout, se mi fakt nechce.

BasePresenter jsem dal do app/ (a vypadá tam dobře :)), společný layout jsem zatím nepotřeboval.

Já jsem si přímo u appky udělal takovou „parking application“ – když není ještě udělaný modul, zobrazí se stránka s „připravovaný web“. Další výhodou je, že tam je možnost umístit společný error presenter a na úrovni modulů už jen definovat jeho vzhled šablonou (vím, oficiální podpora pro různé error presentery není, ale bylo jednoduché si ji dodělat – stejně jako config.ini pro jednotlivé moduly =)).

phx
Člen | 651
+
0
-

2 _Martin_: Nepubliknes to nekde?

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Mohl bych, když budu mít čas – což je v tuhle chvíli otazník.