Extrakce řetězců přo překlad

Richard Jedlička
Člen | 51
+
0
-

Ahoj, resim preklad Nette aplikace a nasel Kdyby/Translate. Z dokumentace ale nechapu jak udelat extrakci textu, vite nekdo? Nebo si musim napsat vlastni command? Umi to extrahovat i texty z presenteru a komponent pri volani $translator->translate('....') ? Diky

radekBrno
Člen | 61
+
0
-

Kdyby/Translation a nebo případně contributte/translation neslouží k extrahování textu, ale k samotnému překladu – ty texty si budeš muset extrahovat nějak jinak.

Editoval radekBrno (3. 3. 2020 22:03)

Richard Jedlička
Člen | 51
+
0
-

No … a existuje nějaký nástroj co to umí?

chemix
Nette Core | 1294
+
0
-

@RichardJedlička nemyslim si

jiri.pudil
Nette Blogger | 1028
+
+3
-

Symfony/Translation pro to má nástroje, máme to přiohnuté i pro Latte. Nahodil jsem kostru na gist pro inspiraci :)

Gappa
Nette Blogger | 198
+
0
-

jiri.pudil napsal(a):

Symfony/Translation pro to má nástroje, máme to přiohnuté i pro Latte. Nahodil jsem kostru na gist pro inspiraci :)

Díky, hezké :)

Jak ale řešit překlady, které nelze jednoduše identifikovat, protože se do translate metody posílají až později?
Typicky může jít např. o $form->addText('name', 'label') nebo různé datagridy atp.

Asi by šlo doplnit pole $sequences v extractoru, ale pokud by se to muselo pro každou metodu, tak to je docela problém.

Edit: Koukám, že to neřeší, resp. musí se to také protáhnout přes Translator, aby to bylo dohledatelné:

Editoval Gappa (10. 3. 2020 7:59)

Gappa
Nette Blogger | 198
+
+2
-

Trošku jsem si s tím pohrál – dodělal NeonFileDumper, upravil NetteTranslationExtractor (aby místo Symfony Finder používal Nette Finder) a doplnil ukázku použití:

Zde k nahlédnutí :)

martenb
Člen | 3
+
0
-

Todle je super, používáme přímo z poeditu..

https://github.com/…er/README.md