Nette 2.4 na localu asi tak 10× pomalejší než v produkci

Kcko
Člen | 465
+
0
-

Jen to zkusím, protože už moc nevím.

Na testovacím serveru v kanceláři (což není bůhvíco za stroj, ještě za průměrně rychlou linkou) je odezva webu 200–300ms (podle náročnosti modulu).

Na locale jsem na tom asi tak 5× hůř. Můj NTB není taky bůhvíco (Core I5, SSD 256 disk, 8 GB RAM), ale takový propad, je to možné?

Čas vygenerování je sice větší, ale přijde mi, že kliknu 3–5s se nic neděje a pak stránka naskočí.

Něco s DNS? Jak to zkontrolovat / zjistit?

Jinak jsem si vyzkoušel vše co mě napadlo, včetně toho co jsem našel na fóru.
 – Připojení k DB 127.0.0.1 | localhost (tohle pomohlo trošku)
 – Vypínání všelijakých kešovacích módu v .htaccessu
 – Zapnutí pouze jednoho aliasu v .hosts

Vývoj v tomhle „Fast“ prostředí je na palici …

Výstup z preprodu: http://bit.ly/39sRn9m
Local: http://bit.ly/37mDRm0

Všímám si, že se nepoužije opcache (i když ho mám zaplé), může to být tím?

VYŘEŠENO – modul OPCACHE pomohl, už i na localu to lítá kolem 200ms, ale bylo to náročné ve WAMPU se k tomu doklikat a nastavit.

Editoval Kcko (12. 2. 2020 22:48)

David Klouček
Člen | 57
+
0
-

U opcache nezapomenout dát opcache.validate_timestamps na off.

Jan Mikeš
Člen | 771
+
+1
-

Ve vyvojovem prostredi chces rozhodne mit validate_timestamps=1 jinak ji budes muset cistit rucne a to nechces delat :-)

n.u.r.v.
Člen | 485
+
0
-

Mám úplně stejný problém a stejné časy, ale zvláštní je, že to dělá jen na domácím pc, v práci je to ok. Přitom konfigurace je zkopírovaná z pracovního pc, jediný rozdíl je, že doma mám apache, php, data i db na druhém disku (klasický pevný disk). Takže konfigurace se liší jen cestama…

I obyčejná stránka s login formulářem bez DB se načítá 800–1500ms (při prvním načtení i déle).

Editoval n.u.r.v. (13. 2. 2020 10:05)

Pavel Kravčík
Člen | 1180
+
0
-

Ještě si možná ověř, jestli se Ti načítá stránka nebo se „čeká“ na localhost. Na starém PC mi pomohlo vymazání chrome://net-internals/#dns a chrome://net-internals/#hsts. Většinou však dočasně.

Editoval Pavel Kravčík (13. 2. 2020 10:49)

HonzaN
Člen | 64
+
0
-

Zkus nasadit nějaký profiler, třeba blackfire.io a když v tom budeš tak můžeš vyřešit i další bottlenecky.

Kcko
Člen | 465
+
0
-

n.u.r.v. napsal(a):

Mám úplně stejný problém a stejné časy, ale zvláštní je, že to dělá jen na domácím pc, v práci je to ok. Přitom konfigurace je zkopírovaná z pracovního pc, jediný rozdíl je, že doma mám apache, php, data i db na druhém disku (klasický pevný disk). Takže konfigurace se liší jen cestama…

I obyčejná stránka s login formulářem bez DB se načítá 800–1500ms (při prvním načtení i déle).

To je dost, to mi nedělá. Zkus si schválně zapnout opcache. (samozřejmě neřeší problém u jednoduché stránky s tak šíleným časem co máš, ale jen to zkus).

Pavel Kravčík napsal(a):

Ještě si možná ověř, jestli se Ti načítá stránka nebo se „čeká“ na localhost. Na starém PC mi pomohlo vymazání chrome://net-internals/#dns a chrome://net-internals/#hsts. Většinou však dočasně.

Jj, ok díky, četl jsem tvůj několik let starý topic :)

HonzaN napsal(a):

Zkus nasadit nějaký profiler, třeba blackfire.io a když v tom budeš tak můžeš vyřešit i další bottlenecky.

Máme to v plánu ;]